13.05.2024
21:00

Osób online 1044

Dotkliwa porażka młodzików

Drużyna U18 nie popisała się w meczu z Leeds United, którzy nie dali szans podopiecznym Hugh McAuleya gładko wygrywając w Akademii 3:0 dziś po południu. Młodzi Reds nie grali dobrze, a mecz od początku źle się dla nich układał.

W trakcie meczu jasne było, że Liverpool nie da rady powtórzyć w lidze rezultatu z trzeciej rundy FA Youth Cup, kiedy to pokonali Leeds 2:1 na Elland Road.

Leeds zaczęła mecz ze zdecydowanie większą wolą zwycięstwa niż Liverpool i mogli objąć prowadzenie już w 7 minucie meczu, ale Michael Whitwell źle zagrał po 25 metrowym biegu prawym skrzydłem.

Pierwsze niepowodzenie nie zniechęciło ekipy gości i sześć minut później udało im się objąć prowadzenie. William Hatfield mocno uderzył z narożnika pola karnego i we wspaniałym stylu pokonał Deale'a Chamberlaina.

Liverpool musiał teraz atakować, ale to Leeds stwarzało okazje bramkowe. Andrew Milne zaatakował odważnie bramkę The Reds i został sfaulowany, a rzut wolny Whitwella ledwo minął bramkę.

Leeds dominowało w każdym aspekcie gry, a kiedy objęli dwubramkowe prowadzenie, ich radość była bardzo widoczna.

Kolejne zagrożenie bramki Chamberlaina przyszło chwilę później, kiedy obrońcy Liverpoolu źle wybili piłkę, do której dopadł Sam Jones i potężnie uderzył w róg bramki.

Mówiąc szczerze, gol straty w pierwszej połowie to najmniejszy wymiar kary, na którą zasłużyli The Reds. Gospodarze nie stworzyli żadnej dobrej okazji i mogą się cieszyć, że nie schodzili do szatni z dwoma bramkami bagażu. W 45 minucie wyglądało na to, że Connor Coady przewracał w polu karnym Toma Elliotta.

The Reds musieli wrzucić wyższy bieg po przerwie, ale to znowu Leeds było zespołem, który lepiej rozpoczął drugą odsłonę gry. Podwoili swoje prowadzenie już w 51 minucie.

Akcja lewym skrzydłem sprawiła, że piłkę na skraju pola karnego dostał Whitwell i strzałem po ziemi zdobył drugą bramkę.

Jeżeli w tym momencie sytuacja Liverpoolu wyglądała źle, to po dwóch minutach wyglądała już tragicznie, bo Whitwell zdobył swoją drugą, a trzecią dla Leeds bramkę.

Kiedy The Reds wiedzieli już, że mecz jest przegrany, zaczęli grać znacznie lepiej. Rozmiary porażki mógł zmniejszyć Amoo, ale jego strzał po ziemi minął bramkę.

Później, bezpośrednio z rzutu rożnego w poprzeczkę trafił Alex Cooper. Jeszcze w 83 minucie Jack Robinson dryblingiem wszedł w strefę Leeds, ale nie zauważył wbiegającego na krótki słupek Joe Kennedy'ego.

Skład Liverpoolu: Deale Chamberlain, Andre Wisdom, Jack Robinson, Conor Coady, Joe Kennedy, Alex Cooper, David Amoo, Adam Pepper (John Flanaghan 55), Lauri Dalla Valle (Adam Dawson 78), Karl Klair, Alex Kacaniklic (Matthew McGiveron 75). Niewykorzystany rezerwowy: Hakan Duyan.