LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 520

Rafa dumny z charakteru drużyny


Rafa Benitez wyraził swoją dumę z racji tego, iż Liverpool pokonał ból związany z przegraniem tytułu i zapewnił najwyższą ilość punktów zdobytą w Premier League po wygranej 2:0 z West Brom.

Trener odniósł się do starcia pomiędzy Jamie Carragherem, a Alvaro Arbeloą i wskazał to na dowód 'zwycięskiej mentalności', która może pomóc the Reds w przyszłym sezonie.

Benitez powiedział: - Zajście pomiędzy Carragherem i Arbeloą zdarzyło się, ponieważ chcieliśmy utrzymać czyste konto i byli trochę nerwowi.

- Arbeloa wychodził do przodu i wówczas mieliśmy problemy w defensywie. Chcieliśmy chronić Pepe Reine, ponieważ wydaje mi się, że teraz ma 20 czystych kont, a van der Sar 21.

- To pozytywna wiadomość w kwestii mentalności zespołu. Chcieliśmy pokazać charakter i zwycięską mentalność.

- Mieliśmy kilka celów - 83 punkty, rekord klubu w Premier League; 13. zwycięstwo na wyjeździe - także rekordowe. Chcieliśmy również strzelić bramki i utrzymać czyste konto i myślę, że to gwarantuje nam drugą pozycję. Chcieliśmy pozostać tak blisko United jak to możliwe.

Liverpool ma teraz 83 punkty, o jeden więcej niż w sezonie 2005-06. Zapytany dlaczego nie wystarczyło to do zdobycia tytułu, Benitez odpowiedział: - Zadecydowały drobne szczegóły.

- Mówiliśmy o remisach. Przeciwko Stoke strzeliliśmy bramkę w pierwszej minucie i nie została uznana. Mogło być inaczej z formą, którą prezentujemy w końcówce.

- United ma jakość - szczególnie na ławce. W meczu z nami na ławce mieli Scholesa, Giggsa i Berbatowa. W takiej sytuacji łatwo możesz zmienić dwóch-trzech piłkarzy. Mamy mniej takich zawodników, chociaż jestem naprawdę zadowolony z mojej kadry i dumny z tego co zrobiliśmy w tym sezonie.

- Pogratuluję Manchesterowi United - to dobry, wielki klub.

Wbrew rozczarowaniu, sezon 2008-09 był najpiękniejszym Liverpool od 19. lat, kiedy na Anfield powędrował ostatni tytuł mistrzowski.

Benitez dodał: - Ten sezon był bardzo pozytywny w kwestii występów zespołu. Być może mieliśmy problemy w jednym miesiącu, ale szczególnie w końcówce sezonu i często graliśmy bez Torresa oraz Gerrarda, a to, że sobie poradziliśmy było bardzo pozytywne.

- Jeśli odpowiednio analizujesz sezon widzisz, że 83 punkty to dobry wynik. United ma bardzo silny zespół z szeroką kadrą. Wygrali wiele spotkań 1:0, kiedy mogły skończyć się inaczej.

- Jednak po dziewięciu miesiącach zazwyczaj kończysz na pozycji, na którą zasługujesz.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (2)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com