LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 678

Pepe: Wrócimy do walki po przerwie


Pepe Reina z dużą determinacją wyrażał dzisiaj przekonanie, że Liverpool ponownie będzie rywalizował z Manchesterem United o tytuł Premier League w przyszłym sezonie.

Drużyna Aleksa Fergusona zapewniła sobie koronę po bezbramkowym remisie z Arsenalem i w czasie, gdy Reina gratulował rywalom z Old Trafford, jednocześnie zapewnił, że the Reds będą gotowi do walki w nowej kampanii.

- Myślę, że już pokonaliśmy rekord klubu pod względem ilości punktów i staraliśmy się dawać z siebie co najlepsze, ale to nie wystarczyło, ponieważ United nie potknęli się i byli silni, więc musimy im pogratulować i będziemy walczyć w kolejnych latach - powiedział.

- Jesteśmy naprawdę dumni, że się zbliżyliśmy, ale będziemy jeszcze dumniejsi gdy wygramy. To następny krok.

- Stajemy się silniejszym zespołem, ponieważ kiedy dołączyłem do Liverpoolu, traciliśmy około 30. punktów do nich i teraz będą 3-4 oczka, więc musimy to utrzymać i spróbować wygrać w następnym sezonie.

- Wczoraj potrzebowaliśmy wygranej, ponieważ pozostawały 2 spotkania i chcieliśmy wygrać oba.

Liverpool wygrał 2:0 z West Brom i osiągnął liczbę 83. punktów w tabeli, co jest rekordem w historii klubu.

To oznaczało również spadek Baggies do the Championship, ale Reina powiedział, że piłkarze Tony'ego Mowbray'a odważnie walczyli o przetrwanie.

- Wiedząc, że Man United w sobotę został mistrzem, musieliśmy dać z siebie wszystko, aby utrzymać drugie miejsce, jak również utrzymać profesjonalizm - dodał Reina.

- Nie wykorzystali wielu okazji i końcowy wynik prawdopodobnie nie był sprawiedliwy, ale myślę, że staraliśmy się grać szybko, wiedząc, że rywale musieli atakować, ponieważ potrzebowali zwycięstwa.

- Myślę, że zagrali naprawdę dobrze, ale niestety spadają z ligi, jednak musimy martwić się o siebie i zwyciężać.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (1)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com