13.05.2024
21:00

Osób online 1114

100 najlepszych spotkań Beniteza

Liverpoolfc.tv rozpoczyna nową letnią serię pt. "100 najlepszych spotkań Beniteza". Rozpoczynamy od numeru 100 i niezapomnianego występu Xabiego Alonso w meczu z Norwich City z 2004 roku. W 100 spotkaniach zawiera się wiele wspaniałych zwycięstw, lecz także remisów. Wrócimy pamięcią do epickich spotkań. Odliczanie rozpoczynamy od 100 do 1.

Mecz: Liverpool 3-0 Norwich City

Data: 25 Sep 2004

Obiekt: Anfield

Skład Liverpoolu: Dudek, Riise, Carragher, Hyypia, Finnan, Warnock (Biscan 77), Alonso (Diao 63), Hamann, Garcia, Baros, Cisse (Traore 70). Subs: Josemi, Kirkland.

Bez kontuzjowanego Stevena Gerrarda Xabi Alonso przejął kontrolę nad środkiem pomocy I poprowadził drużynę Rafy do zwycięstwa 3:0.

Milan Baros rozpoczął strzelanie w 23 minucie meczu, Luis Garci podwyższył na 2:0 trzy minuty później.

Djibrill Cisse dodał trzecią bramkę, lecz najgłośniej oklaskiwany przez The Kop był Xabi Alonso.

Nowy numer 14 był na boisku do 63 minuty, lecz zaprezentował się bardzo dobrze i podawał z niezwykłą dokładnością. Anfield nie widziało takich podań od czasu Jana Molby'ego.