13.05.2024
21:00

Osób online 1269

Xabi bohaterem Hiszpanii

Xabi Alonso strzelił wspaniałą bramkę z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry i zapewnił Hiszpanii zwycięstwo 3:2 nad reprezentacją RPA i trzecie miejsce w Pucharze Konfederacji. Pomocnik The Reds w 107 minucie zapewnił zwycięstwo podopiecznym Vicente Del Bosque.

Przez większą cześć spotkania Hiszpania nie mogła odnaleźć formy z poprzednich spotkań, która pozwoliła im wyrównać rekord 35 spotkań bez porażki. Najlepszą okazję w pierwszej połowie miał David Villa, lecz jego podkręcony strzał został wybroniony przez Itumelenga Khune.

Brak klarownych okazji w pierwszej połowie spowodował zmiany wykonane przez Vicente Del Bosque. W 57 minucie za Villę i Torresa na boisku pojawili się David Silva i Daniel Guiza.

Torres miał okazję powiększyć swój dorobek strzelecki, lecz nie wykorzystał dobrych sytuacji. Pozycję króla strzelców dzieli wraz z Davidem Villą i Luisem Fabiano.

Hiszpania zaczęła atakować, lecz to zawodnicy RPA zdobyli pierwszą bramkę w tym meczu. W 73 minucie piłkę do siatki wpakował Katlego Mphela.

W 88 minucie Daniel Guiza doprowadził do wyrównania i wyprowadził Hiszpanię na prowadzenie. Mimo tego reprezentacja RPA nie zamierzała się poddawać w 90 minucie zdobyli bramkę na 2:2. Wspaniałym strzałem z rzutu wolnego popisał się Katlego Mphela.

Trzej zawodnicy The Reds: Alvaro Arbeloa, Albert Riera i Alonso rozegrali całe 120 minut. Hiszpania dzięki wygranej w tym spotkaniu zajęła trzecie miejsce.