13.05.2024
21:00

Osób online 1278

Top 100 Beniteza - Numer 59 (video)

Pod numerem 59. na liście "100 Najlepszych Spotkań Rafy Beniteza w Premier League" znalazło się zwycięskie spotkanie z Sunderlandem na Anfield z minionego sezonu.

Mecz: Liverpool 2-0 Sunderland

Data: 3 marca 2009

Obiekt: Anfield

Liverpool: Reina, Insua, Carragher, Skrtel, Mascherano, Riera, Alonso, Gerrard (Babel 82), Benayoun (El Zhar 90), Kuyt, N'Gog (Lucas 70). Niewykorzystane zmiany: Aurelio, Cavalieri, Dossena, Hyypia.

David N'Gog zaakcentował swój pierwszy występ w Premier League w podstawowej jedenastce na Anfield wysokim C, strzelając Czarnym Kotom bramkę na 1-0.

Z powodu kontuzji Alvara Arbeloi i Stephena Darby'ego, Javier Mascherano musiał wyjątkowo wystąpić na prawej obronie.

Rzeczy mogły potoczyć się zupełnie innym tokiem, gdyby w pierwszej połowie Kenwyne Jones wykorzystał sytuację sam-na-sam z Pepe Reiną naprzeciwko The Kop, jednak ten zdołał sparować jego strzał.

Był to punkt zwrotny w dziejach meczu, albowiem od tego momentu The Reds wyraźnie dominowali na boisku.

Przełom nastąpił w 52 minucie, kiedy to Steven Gerrard zgrał piłkę głową w kierunku N'Goga, a Francuz dopełnił tylko formalności. 14 minut później zaś Yossi Benayoun ustalił wynik spotkania, dobijając piłkę po błędzie węgierskiego bramkarza Martona Fulopa.