13.05.2024
21:00

Osób online 1320

Top 100 Beniteza - Numer 58 (video)

Na 58. miejscu listy "100 Najlepszych Spotkań Beniteza w Premier League" uplasowało się dramatyczne zwycięstwo z Middlesbrough na Anfield w sezonie 2008-2009. The Reds wygrali 2:1, a bramkę na wagę zwycięstwa w ostatniej minucie zdobył Steven Gerrard.

Mecz: Liverpool 2:1 Middlesbrough

Data: 23 sierpnia 2008

Stadion: Anfield

Skład Liverpoolu: Reina, Dossena (Aurelio 75), Carragher, Skrtel, Arbeloa (El Zhar 83), Benayoun (Babel 65), Alonso, Gerrard, Kuyt, Keane, Torres. Rezerwowi: Agger, Cavalieri, N'Gog, Plessis.

Uderzenie Stevena Gerrarda ze skraju pola karnego w ostatniej minucie pozwoliło Liverpoolowi zainkasować 3 punkty.

Spotkanie miało bardzo dramatyczny przebieg, bo od 70 minuty to goście prowadzili po strzale Egipcjanina Mido i przez dłuższy czas fani Middlesbrough liczyli na sensacyjne zwycięstwo, ale plany pokrzyżowali im wychowankowie Liverpoolu, Jamie Carragher i Steven Gerrard.

Pięć minut przed końcem spotkania Carragher oddał strzał na bramkę przeciwnika, a piłka odbita od jednego z obrońców wpadła do siatki.

W doliczonym czasie gry Gerrard dopadł to wylatującej z pola karnego piłki i potężnie uderzył w długi róg bramki, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo i wprawiając kibiców w szał radości.