LIV
Liverpool
Premier League
17.01.2026
16:00
BUR
Burnley
 
Osób online 917

Lawro: Glen urodzonym zwycięzcą


W przekonaniu Marka Lawrensona, Glen Johnson może dać nowy wymiar grze ofensywnej Liverpoolu w sezonie 2009/10. Prawy obrońca reprezentacji Anglii złożył podpis w zeszły piątek nad czteroletnim kontraktem z The Reds, kompletując tym samym swój transfer z Portsmouth.

Ikona The Kop - Lawrenson jest zaś pewny, że po swoim przybyciu do Melwood Johnson okaże się trafnym elementem układanki Rafy Beniteza

- Jest urodzonym zwycięzcą. Ostatni raz miałem okazję obserwować go, kiedy Anglia podejmowała u siebie Andorę, a on miał udział przy czterech bramkach - powiedział były stoper The Reds.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że przeciwnik zaprezentował się znacznie gorzej niż w poprzednim spotkaniu, lecz swym występem Glen udowodnił, na co go stać.

- Nękał obrońców Andory swoimi rajdami, również celnie wrzucał w pole karne, stwarzając przy tym stałe zagrożenie bramki przeciwnika.

- Taka postawa będzie niezwykle ważna dla Liverpoolu w jego przyszło sezonowej kampanii o tytuł mistrzowski.

- Jeśli Johnson będzie grał na pełni swych umiejętności, ten czynnik będzie spełniony, lecz nie widzę powodu, widząc, jak gra obecnie, żeby miało być inaczej.

- Jego pewność siebie znacznie wzrosła, po tym, jak w zeszłym sezonie stał się podstawowym prawym obrońcą reprezentacji Anglii.

- Nadchodzący Mundial w RPA będzie dla niego doskonałym bodźcem - z całą pewnością nie będzie mu się uśmiechało tracić miejsce w podstawowej jedenastce Synów Albionu, toteż w następnym sezonie będziemy mieć zapewne w Liverpoolu z niego niemały pożytek.

Lawrenson, który w czerwonych barwach zagrał 356 razy, czuje, że Johnson ma wszystko, czego potrzeba nowoczesnemu bocznemu obrońcy.

- Uwielbia być przy piłce, stale nękać obronę przeciwnika. Daje to zawodnikom takim jak Yossi Benayoun i Dirk Kuyt, którzy na boisku widzą więcej niż piłkę, sporo swobody przy kreowaniu akcji ofensywnych.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Ramsay: Mam wrażenie, że wykorzystałem szansę (2)
14.01.2026 17:31, Ad9am_, liverpoolfc.com
Bradley dziękuje fanom za wyrazy wsparcia (0)
14.01.2026 16:50, AirCanada, liverpoolfc.com
Kulisy meczu z Barnsley - wideo (0)
14.01.2026 15:57, AirCanada, liverpoolfc.com
Wirtz z bramką miesiąca (1)
14.01.2026 13:41, Gall1892, liverpoolfc.com
Kulisy konfliktu Salaha z Mane (24)
14.01.2026 11:56, ManiacomLFC, The Athletic
Jamie Redknapp na temat transferu Antoine Semenyo (5)
14.01.2026 11:26, Klika1892, thisisanfield.com
Ekitike wyrównuje rekord Dalglisha (0)
14.01.2026 02:14, Maja, liverpoolfc.com