LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 2220

Barnes: Jeszcze się rozpędzą!


Legenda the Kop, John Barnes, uważa, że jest jeszcze dużo za wcześnie by móc oceniać szanse Liverpoolu w batalii o tytuł mistrzowski Barclays Premier League.

The Reds przegrali dwa z trzech pierwszych meczów, lecz wrócili na drogę zwycięstw po meczu w Boltonie, zakończonym wynikiem 3-2.

Barnes jest wciąż optymistą, jak chodzi o szanse podopiecznych Beniteza i przytacza start Manchesteru United w ubiegłym roku jako dowód, że nikt nie powinien jeszcze skreślać Liverpoolu w walce o najwyższe cele.

Powiedział dla liverpoolfc.tv:

- To dziwaczne, skreślać Liverpool. Popatrzcie na start United w ubiegłym sezonie, który przecież zakończyli zwycięstwem.

- Zarówno piłkarze, jak i fani, Liverpoolu mają wiarę, że mogą walczyć i dojść do celu.

- Byli bardzo blisko w poprzednim sezonie, i chociaż to nie oznacza, że są w tym roku na jakiejś uprzywilejowanej pozycji, da im wiarę, że mogą wygrać - niezależnie od tego, jak wystartowali.

Barnes jest pewny, iż skład Liverpoolu ma odpowiednią mentalność by pokazać, że zły start sezonu to tylko wypadek przy pracy i staną się już wkrótce znów poważnymi pretendentami do tytułu.

- Myślę, że dwa lata temu taki start mógłby przygnębić piłkarzy, ale teraz w ich poczynaniach jest prawdziwa wiara - powiedział manager Tranmere Rovers.

- Jeśli będą się trzymać razem, będą mieli odpowiedniego ducha zespołu, chęć i dyscyplinę - jak teraz - oraz poczucie wspólnej misji, będą na koniec sezonu na takim miejscu, na jakie zasłużą.

Legendarny numer 10. na Anfield był wczoraj jednym z delegatów przedstawiających propozycję goszczenia przez Liverpool meczów Mistrzostw Świata - czuje on, że miasto będzie idealne dla tego typu meczów, jeśli turniej zagości w Anglii w 2018 r.

- Liverpool to świetna propozycja dla Mistrzostw Świata, ponieważ ludzie tutaj żyją futbolem - to naprawdę futbolowe miasto o wielkiej historii i tradycji - dodaje.

- Zawsze czułem, że najważniejsze w Mistrzostwach Świata jest zaangażowanie ludzi przygotowujących zawody, a nie ma drugiego takiego miasta jak Liverpool, jak chodzi o pasję fanów.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (4)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com