LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 708

Insua zachwycony powołaniem


Emiliano Insua jest zachwycony, że może pomóc Argentynie dotrzeć do finałów Mistrzostw Świata i dodaje, że to będzie coś "wyjątkowego", by zagrać dla legendarnego Diego Maradony. Obrońca the Reds otrzymał powołanie do reprezentacji Argentyny przed meczami z Urugwajem i Peru. Insua ma nadzieję zrobić dobre wrażenie w swoim pierwszym powołaniu do seniorów.

- To coś wyjątkowego - powiedział Insua dla oficjalnej strony klubu, po zwycięstwie nad Hull. - Argentyna walczy o udział na Mistrzostwach Świata i chcę pomóc mojemu krajowi tam zagrać. Jestem bardzo szczęśliwy.

- Każdy wie, że Maradona był wyjątkowym piłkarzem. To będzie dla mnie fantastyczna okazja, żeby zagrać w drużynie kierowanej przez niego. Mam nadzieję, że awansujemy do finałów i chciałbym odegrać w tym swoją rolę.

Insua uwiecznił powołanie do reprezentacji demonstrując kolejny świetny występ dla Liverpoolu we wczorajszym spotkaniu, w którym Fernando Torres poprowadził drużynę do zwycięstwa 6-1.

Hiszpan jest ostatnio nie do powstrzymania i Insua nie ukrywa, że brak mu słów żeby określić wyczyny strzeleckie Torresa.

- Jest jednym z najlepszych napastników na świecie - powiedział. - To niewiarygodne, że z nim gram. Jest wielkim piłkarzem, ale również wspaniałą osobą. Cieszę się, że mogę z nim grać i nie chciałbym mieć go na przeciwko siebie.

- W pierwszej połowie mieliśmy problemy, ponieważ Hull próbowało grać wysoko. W drugiej odsłonie było łatwiej, gdyż było więcej swobody i strzeliliśmy wiele goli.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (1)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com