13.05.2024
21:00

Osób online 1397

Zawodnicy LFC w reprezentacjach

Daniel Agger może cieszyć się z awansu do Mistrzostw Świata w 2010 roku, które odbędą się w RPA. Duńczycy zapewnili sobie miejsce na turnieju dziś wieczorem, pokonując Szwedów 1:0 na Parken Stadion. Agger rozegrał pełne 90 minut.

Inny środkowy obrońca, Martin Skrtel będzie musiał jeszcze poczekać ze świętowaniem awansu, bo jego Słowacja przegrała u siebie 2:0 ze Słowenią.

Skrtel rozegrał cały mecz w Bratysławie i teraz będzie chciał jak najszybciej wywalczyć odwleczony awans. Okazję do osiągnięcia celu będzie miał już w środę, kiedy jego drużyna narodowa zmierzy się z reprezentacją Polski.

Steven Gerrard rozegrał pierwszą połowę, a Glen Johnson 90 minut w meczu, w którym grający w 10 Anglicy ulegli Ukrainie 1:0 grzebiąc jednocześnie swoje szanse na zdobycie maksymalnej ilości punktów w kwalifikacjach. Porażka Wyspiarzy nic ich nie kosztuje, bo już wcześniej zapewnili sobie udział w przyszłorocznym turnieju.

Sztuka wygrywania 100% spotkań udaje się za to Hiszpanii, która pokonała na wyjeździe Armenię 2:1. Mistrzowie Europy wygrali wszystkie 9 rozegranych do tej poty meczów.

Pepe Reina stanął między słupkami La Furia Roja, Fernando Torres rozegrał 54 minuty, a Albert Riera przesiedział 90 minut na ławce rezerwowych.

Yossi Benayoun przybliżył się do udziału w Mistrzostwach po tym, jak prowadzony przez niego Izrael pokonał Mołdawię 3:1.

Wcześniej, Dirk Kuyt rozpoczął w pierwszym składzie spotkanie towarzyskie między Holandią a Australią. Dirk został zmieniony w 51 minucie przez Ryana Babela, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem.