13.05.2024
21:00

Osób online 1099

Ważne wydarzenia - nr 74

24 sierpnia 2001 roku na Stade Louis II w Monaco zdobywcy Pucharu UEFA, Liverpool FC, podejmowali zwycięzcę Champions League, którym w zakończonym w maju sezonie zostali gracze Bayernu Monachium. The Reds zapisali nową kartę w historii tamtego wieczora, stając się pierwszym angielskim zespołem, który w ciągu roku kalendarzowego sięgnął po pięć trofeów.

Czerwoni pokonali w meczu o Superpuchar Europy Bawarczyków 3-2.

Owen był istotną postacią w Liverpoolu i odegrał kluczową rolę przy pierwszej bramce zdobytej przez the Reds, kiedy dośrodkował płasko do Johna Arne Riise, który umieścił piłkę w siatce w 22 minucie. Norweg dołączył do ekipy z Merseyside w czerwcu. Owen kilka minut później mógł podwyższyć prowadzenie Liverpoolu, ale zablokował do Oliver Kahn. Jednakże zespołowi the Reds udało się zdobyć drugą bramkę tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej części gry, kiedy po wspaniałej solowej akcji gola strzelił Emile Heskey, podcinając piłkę nad niemieckim bramkarzem.

Zaledwie 13 sekund po zmianie stron Liverpool prowadził już 3-0, kiedy do długiego podania pod pole karne rywali doszedł Michael Owen i strzelił obok interweniującego Kahna. Jednakże Bayern nie zamierzał odpuszczać, Hasan Salihamidzić zmienił wynik na 3-1 po golu strzelonym głową po rzucie rożnym. Na mniej niż 9 minut przed końcem Bayern zdobył bramkę kontaktową, a jej autorem był Carsten Jancker, jednak podopieczni Gerrarda Houlliera zasłużenie dowieźli wynik do końca i sięgnęli piąte trofeum w ciągu sześciu miesięcy, dodając Superpuchar Europy do wcześniej zdobytych: Pucharu Anglii, Tarczy Dobroczynności, Pucharu UEFA i Worthington Cup!