WOL
Wolverhampton Wanderers

Osób online 1152

PODSUMOWANIE MECZU

Dzięki bramkom strzelonym w drugiej połowie Manchester City wywiózł z Anfield Road jeden punkt po remisie 2:2. Wynik otworzył Martin Skrtel, który zdobył pierwszą bramkę w historii występów na Merseyside wykorzystując dośrodkowanie Gerrarda z wolnego.

Kiedy do końca meczu brakowało 20 minut, Emmanuel Adebayor wyrównał stan meczu zdobywając gola głową po rzucie rożnym.

Następnie obie drużyny zdobyły po jednym golu w przeciągu minuty, kiedy najpierw Ireland wyprowadził gości na prowadzenie, a już w następnej akcji piłkę do bramki wepchnął z bliska Benayoun po tym, jak dobrze na skrzydle zachował się Ngog.

Po raz pierwszy od połowy października w podstawowej jedenastce Liverpoolu pojawił się Steven Gerrard. Do kadry meczowej powrócili też Benayoun, Albert Riera, Fabio Aurelio i Nabil El Zhar. Glen Johnson nie pojawił się nawet na ławce rezerwowych.

The Reds wyszli na murawę z nastawieniem przerwania niechlubnej serii jednej wygranej w 9 ostatnich meczach, jednocześnie chcąc oddalić marzenia Manchesteru City o awansie do Wielkiej Czwórki.

Mimo mocnego wiatru i deszczu przetaczającego się nad Anfield, Liverpool dobrze wszedł w to spotkanie i już w 5 minucie Martin Skrtel mocno uderzał głową po dośrodkowaniu Gerrarda, ale Given fenomenalnie spisał się na linii bramkowej.

Do tej samej piłki skakał Daniel Agger, który zderzył się głową z obrońcą gości, Kolo Toure i po chwili Duńczyk został zniesiony na noszach, a jego miejsce na murawie zajął Kyrgiakos.

Dla Greka, który powrócił do Liverpoolu szczęśliwy z powodu awansu Grecji do Mistrzostw Świata 2010, dostał szansę występu na Anfield po raz pierwszy od letniego transferu.

Kontuzje nie przestają prześladować The Reds i już w 17 minucie nastąpiła kolejna wymuszona zmiana. Ryan Babel nie mógł powrócić do gry po mocnym starciu z Nigelem de Jongiem i został zastąpiony przez rekonwalescenta Benayouna.

Izraelczyk ładnie wszedł w to spotkanie i dobrze spisywał się na lewym skrzydle.

Po pół godzinie gry Gerrard miał dwie dobre okazje w odstępie kilku sekund. Najpierw jego strzał został zablokowany przez Toure, ale odbita piłka wróciła pod nogi kapitana, który potężnie uderzył z kilkunastu metrów z woleja tuż nad bramką.

Chwilę później uderzać próbował Kuyt, ale jego strzał został odbity od Bridge’a i sędzia podyktował rzut rożny. Stały fragment gry został dobrze wykonany i Benayoun był bliski szczęścia pod bramką Givena.

Przez większość pierwszej połowy Reina nie był niepokojony przez zawodników Citizens i nie musiał interweniować nawet, gdy w dobrej sytuacji znalazł się Wright-Phillips, ale uderzył mocno obok bramki.

Lucas i Mascherano kontrolowali środek pola i Liverpool starał się wykorzystać przewagę, ale City wytrzymali ten napór gospodarzy mimo 6 minut doliczonych do pierwszej połowy.

Druga połowa zaczęła się ponownie od naporu Liverpoolu i dobrego wejścia Gerrarda, który został jednak zablokowany przez Lescotta.

Wynik meczu otworzył w 50 minucie Martin Skrtel, który wyprzedził kryjącego go Adebayora i dołożył stopę do groźnego dośrodkowania Gerrarda z lewej strony. Było to pierwsze trafienie Słowaka dla klubu po 65 występach i radość, jaką sprawił mu ten gol była ogromna.

Goście wyrównali kilkanaście minut później i znowu Liverpool dał sobie strzelić gola po stałym fragmencie gry.

Adebayor naprawił swój błąd i dobrze przyłożył głowę do dośrodkowania Bellamy’ego z rzutu rożnego, a piłka poleciała poza zasięgiem ramion Reiny.

City objęło prowadzenie 7 minut później, kiedy podanie Wrighta-Phllipsa minęło Kyrgiakosa i Ireland uniknął spalonego jednocześnie pokonując Reinę.

Manchester cieszył się prowadzeniem mniej niż minutę, bo już w pierwszej akcji po wznowieniu Ngog przedarł się prawym skrzydłem i dośrodkował po ziemi, piłka minęła Givena i do bramki wepchnął ją Benayoun.

Obie drużyny starały się zdobyć bramkę na wagę zwycięstwa, ale mimo doskonałej okazji Lucasa w ostatniej minucie wynik nie uległ zmianie.

Skład Liverpoolu: Reina, Insua, Agger, Skrtel, Carragher, Babel, Mascherano, Leiva, Kuyt, Gerrard (captain), Ngog. Rezerwowi - Cavalieri, Aquilani, Riera, Aurelio, Benayoun, Kyrgiakos, El Zhar

Skład Manchesteru City: Given, Bridge, Toure (captain), Lescott, Zabaleta, Ireland, De Jong, Barry, Wright-Phillips, Bellamy, Adebayor. Rezerwowi - Taylor, Onuoha, Kompany, Weiss, Johnson, Tevez, Santa Cruz