05.05.2024
17:30

Osób online 1076

Ostatnie 5 meczów w Portugalii

Przed dzisiejszym meczem ćwierćfinału Ligi Europy w Lizbonie przypominamy Państwu za pośrednictwem oficjalnej strony klubu pięć ostatnich wycieczek Liverpoolu do nie zawsze słonecznej Portugalii.

Porto 1:1 Liverpool

Faza grupowa Champions League. Wrzesień 2007

Cztery miesiące po przegranym finale Ligi Mistrzów w Atenach The Reds rozpoczęli swoją przygodę w kolejnej edycji rozgrywek remisując 1:1 z Porto na ich terenie.

Pierwsi na prowadzenie wysunęli się gospodarze, kiedy spowodowanego przez Samiego Hyypię karnego na gola zamienił Lucho Gonzalez.

Mniej niż 20 minut później był już remis za sprawą Dirka Kuyta. Liverpool przez większą część drugiej połowy musiał radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę obejrzał Jermaine Pennant.

Benfica 1:0 Liverpool

Pierwszy mecz 1/8 finału Champions League. Luty 2006

Na Estadio da Luz The Reds pojechali jako zeszłoroczni tryumfatorzy turnieju po wspaniałym finale w Stambule.

Po przejściu grupy, w której były Chelsea, Anderlecht i Betis, mało kto spodziewał się, że Liverpool tak szybko pożegna się z rozgrywkami.

Benfica miała jednak inny pomysł na ten mecz i zapewniła sobie skromne zwycięstwo 8 minut przed końcowym gwizdkiem, kiedy bramkę głową strzelił Luisao. Nie był to szczęśliwy wieczór dla podopiecznych Beniteza, którzy stracili Momo Sissoko przez kontuzję oka, która miała wpływ na jego dalszą karierę.

W rewanżu nie było kolejnego wielkiego odrodzenia The Reds, a Orły zadziwiły The Kop wygrywając w dwumeczu 3:0.

Boavista 1:1 Liverpool

Faza grupowa Champions League. Październik 2001

Nie było widać dużej różnicy miedzy tym, co prezentowała ekipa Houlliera i gospodarze w październikowy wieczór.

W strugach deszczu Danny Murphy wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 16 minucie pięknym uderzeniem z rzutu wolnego.

Świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał Emile Heskey, ale nie udało mu się pokonać bramkarza. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a w roli egzekutora wystąpił tym razem Elpidio Silva strzelając bramkę głową po godzinie gry.

Mimo zdecydowanej przewagi w końcówce Boavista nie była w stanie zdobyć zwycięskiego gola i przerwać serii meczów bez porażki w grupie Liverpoolu.

Porto 0:0 Liverpool

Piąta runda Pucharu UEFA. Marzec 2001

Dobrze uporządkowana gra w defensywie pozwoliła The Reds wywieźć z pierwszego meczu piątej rundy na Estadio Das Antas bezbramkowy remis.

Wściekłe ataki Portugalczyków rozbijały się o Stephana Henchoza, który tego dnia bezbłędnie dowodził obroną panów z Merseyside. W drugim meczu Liverpool bez problemu zagwarantował sobie udział w kolejnej rundzie.

Druga runda Pucharu Europy. Listopad 1984

Kenny Dalglish po raz pierwszy w swojej profesjonalnej karierze został ukarany czerwoną kartką w meczu, w którym Benfica starała się za wszelką cenę odrobić straty z pierwszego spotkania.

Orły musiały zaprezentować naprawdę doskonały występ aby awansować do dalszej części turnieju po tym, jak na Anfield przegrali 3:1 po trzech bramkach Iana Rusha.

King Kenny musiał opuścić boisko w 44 minucie tego zaciętego starcia, ale mimo osłabienia The Reds nie pozwolili gospodarzom na strzelenie więcej niż jednej bramki i to oni cieszyli się z awansu.