LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 2004

Liverpool wygra walkowerem?


Ostatni gwizdek arbitra Jonasa Erikssona wcale nie zakończył starcia pomiędzy Benfiką a Liverpoolem. Pomimo porażki 1:2 drużyna Rafaela Beniteza wciąż może wyjść zwycięsko z pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Europy. UEFA ma bowiem wszelkie podstawy prawne, by ukarać gospodarzy walkowerem za zachowanie kiboli.

W okolicach pola karnego Pepe Reiny dwukrotnie lądowała petarda (bądź inny środek wybuchowy), za każdym razem ogłuszając asystenta arbitra głównego. Najpierw jeden z chuliganów rzucił przedmiot, gdy Angel Di Maria faulował Glena Johnsona, ale kłócił się, że to na nim popełniono przewinienie. Blisko całego wydarzenia stał asystent, który znalazł się na celowniku widzów.

Drugi incydent miał miejsce już po rzucie karnym, który dał Benfice prowadzenie 2:1. Petarda zrobiła dziurę w trawie znajdującej się w szesnastce Reiny. Chwilę później do feralnej trybuny podbiegł Di Maria sygnalizując, by widzowie jak najszybciej się uspokoili. Ten sam przekaz płynął też z ust spikera. Oba wydarzenia trafią jednak do protokołu meczowego.

UEFA karała już walkowerami za wybryki kiboli. W 2004 roku sędzia spotkania AS Roma z Dynamem Kijów przerwał zawody po tym, jak trafił w niego przedmiot rzucony z trybun. Roma przegrywała 0:1, ale przyznano jej walkower, tj. wynik 3:0. Identycznie potraktowano mecz Legii z Vetrą Wilno z 2007 roku - wynik zweryfikowano na 3:0 dla Vetry, a Legię wykluczono z europejskich pucharów na aż dwa lata, bo chuligani wtargnęli na boisko. Benfika nie musi obawiać się dyskwalifikacji, ale UEFA posiada narzędzia prawne, by przyznać Liverpoolowi zwycięstwo, a Portugalczyków ukarać kilkoma meczami bez kibiców na stadionie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (4)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com