05.05.2024
17:30

Osób online 1108

Porażka rezerw w derbach

Jose Baxter strzelił dramatycznego gola w doliczonym czasie gry, w wyniku którego rezerwy Liverpoolu przegrały 1-0 z Evertonem podczas małych derbów Merseyside na Prenton Park we wtorkowy wieczór.

Drugi garnitur The Reds dzielnie stawiał czoła zawodnikom rezerw The Blues, w których wystąpiło sporo zawodników grających na co dzień w pierwszym zespole.

Jeden z nich, Baxter, wbił decydującego woleja do bramki Liverpoolu, co wydłużyło serię porażek rezerw do czterech.

Wynik ten oznacza, że zawodnicy zaplecza Liverpoolu mogą definitywnie porzucić nadzieje o tytule mistrzów Barclays Premier Reserve League North, lecz mimo tego John McMahon z pewnością będzie zadowolony przez charakter, jakim w tym meczu wykazali się piłkarze, po deprymującej serii trzech porażek, które zakończyły marzenia na temat mistrzostwa.

Przed meczem trener rezerw przyznał, iż nadzieje na wzniesienie pucharu zostały zakończone po rozczarowującej piątkowej porażce z Burnley.

Ów mecz na Turf Moor został określony mianem jednego z najsłabszych występów zespołu McMahona w tym sezonie. Trener zażądał właściwej reakcji zawodników na mecz z ich niebieskimi odpowiednikami, szczególnie iż Liverpool wciąż pozostawał przy matematycznych szansach na zdobycie tytułu.

McMahon zdecydował się wystawić kilku obiecujących młodzików, takich jak 17-letni czeski obrońca Jakub Sokolik, John Flanagan, Nicolaj Kohlert i Lauri Dalla Valle.

The Blues dla odmiany zaprezentowali potężną jedenastkę, mecz od pierwszego gwizdka zaczęli tacy zawodnicy jak Philippe Senderos, Victor Anichebe i Baxter.

Na początku wymiana ciosów była dość szalona, rozpoczął ją Gerardo Bruna uderzając rotującą piłkę z trudnego kąta, jednak minęła ona róg bramki Iana Turnera. Po drugiej stronie boiska Baxter próbował uderzać z dystansu.

Pierwsza połowa była jednak dość nudna, żaden zespół nie potrafił utrzymać się przy piłce przez dłuższy okres czasu.

David Martin w 27. minucie zanotował pierwszą udaną interwencję, chwytając piłkę po kąśliwym uderzeniu Baxtera z rzutu wolnego.

The Blues byli jeszcze bliżej bramki gdy niecelne podanie Victora Palssona pozwoliło Nathanowi Craigowi podać piłkę Victorowi Anichebe. Jego strzał pokonał wprawdzie Davida Martina, lecz był zbyt słaby i Palsson miał okazję do rehabilitacji, wybijając futbolówkę poza pole karne.

Everton szybko odzyskał piłkę i Craig posłał dośrodkowanie z lewego skrzydła, lecz z główką Jamesa Wallace’a poradził sobie David Martin.

The Blues rozkręcali się. W 38. minucie Victor Anichebe spróbował kolejnego strzału po krosie Senderosa. Wynik pozostał jednak bezbramkowy.

Liverpool powinien go otworzyć sześć minut po pierwszym gwizdku drugiej połowy, gdy Nicolaj Kohlert stworzył okazję Gerardo Brunie, lecz strzał byłego gracza Realu Madryt został odbity nogami przez Turnera.

Nastąpił kontratak The Blues i tylko świetne wejście Palssona spowodowało, iż Anichebe nie znalazł się na wolnej pozycji do strzelenia bramki. Piłka została jednak przejęta i dośrodkowana przez Craiga, zaś bramkarz Liverpoolu był skupiony na Anichebe. W prostej sytuacji do pustej bramki spudłował Baxter.

Nagle zrobiło się nieco wolnego miejsca i Bruna uderzył wolejem prosto w nogi Senderosa z dobrej pozycji do uderzenia, gdy przyszła kolej The Reds na oddanie strzału.

Amoo minął w dwóch sytuacjach Luke’a Garbutta, lecz za każdym razem jego niskie dośrodkowanie, wymierzone na Dalla Valle, było czyszczone przez obrońców Evertonu.

Liverpool miał przewagę. Szybki rajd Bruny stworzył okazję Kacanikliciowi, lecz jego uderzenie zablokowano, zaś poprawka Davida Amoo odnalazła drogę jedynie do bocznej siatki.

Wpływ Amoo na Liverpool rósł. Jego rajd z połowy boiska poskutkował silnym uderzeniem nad poprzeczką w 68. Minucie.

Mając do końca 8 minut, skrzydłowy The Reds siał spustoszenie w szeregach piłkarzy Evertonu. Jego niskie dośrodkowanie znalazło Kohlerta, lecz uderzenie zostało błyskotliwie zablokowane przez nurkującego Turnera.

W doliczonym czasie gry Bruna posłał piłkę nad prawym rogiem bramki Turnera po rzucie wolnym. Gospodarze zaczęli naciskać, lecz to Everton wygrał mecz, gdy wolej Baxtera znalazł miejsce pod poprzeczką bramki Davida Martina, łamiąc serca młodych liverpoolczyków.

Liverpoolfc.tv man of the match: David Amoo. Potężne rajdy skrzydłowego pozwoliły Liverpoolowi na znalezienie się w świetnych sytuacjach strzeleckich w drugiej połowie meczu.

Rezerwy Liverpoolu: David Martin, John Flanagan, Alex Cooper, Jakub Sokolik, Victor Palsson, Steven Irwin, Gerardo Bruna, David Amoo, Lauri Dalla Valle, Nicolaj Kohlert, Alex Kacaniklic.

Ławka rezerwowych: Conor Coady, Chris Oldfield, Jordy Brouwer, Thomas Ince, Jack Robinson.

Rezerwy Evertonu: Ian Turner, Aristote Nsiala, Luke Garbutt, James Wallace, Philippe Senderos, Shane Duffy, Nathan Craig (Shrodran Mustafi 65) , Hope Akpan, Victor Anichebe (Anton Peterlin 62), Jose Baxter, Adam Forshaw (Conor McAleny 46).

Ławka rezerwowych: Subs: Adam Davies, Thomas Donegan.