PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1582

Jovanovic: Najpierw MŚ


Milan Jovanovic powiedział, że jest przygotowany do wielkiego wyzwania, jakim będzie dla niego gra na Anfield, ale przyznaje, że aktualnie pierwszeństwem są Mistrzostwa Świata w RPA z reprezentacją Serbii. 29-letni snajper po tym turnieju dołączy do Liverpoolu na zasadzie wolnego transferu ze Standard Liege.

Przed przyjściem do Belgii w 2006 roku, Milan grał wcześniej w ekipach Shakhtara Donieck i Lokomotiwu Moskwa.

W Beneluksie szybko stał się ulubieńcem fanów, kiedy w debiutanckim sezonie strzelił 14 bramek i otrzymał pseudonim 'Wąż'.

W styczniu został uznany graczem roku ligi belgijskiej. W swojej karierze strzelił dla Standardu ponad 70 bramek.

- Saga z moim transferem trwała przez długi okres czasu i mówiło się o tym niemal w każdym okienku transferowym, jednak chciałem do końca trwania mego kontraktu pozostać w Standardzie.

- Liverpool nie miał może zbyt udanego sezonu, ale ten klub to wciąż Liverpool. Będzie tam 20 piłkarzy najwyższej jakości i każdy będzie walczył o swoje.

- Przed nami wiele spotkań i każdy otrzyma swoją szansę. Wizja gry na Anfield jest dla mnie ogromnym natchnieniem.

Serbia potrzebuje Jovanovicia w wysokiej formie, jeśli myśli o wyjściu z grupy, w której przyjdzie jej rywalizować z Niemcami, Australią i Ghaną.

Wyprzedzając w eliminacyjnej grupie Francję, Serbowie pokazali jednak, że na MŚ będzie trzeba się z nimi liczyć.

- Teraz jednak liczą się dla mnie MŚ. Chcę byśmy dobrze wypadli w tym turnieju.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Pogrzeb Diogo Joty i André Silvy w sobotę (0)
04.07.2025 11:25, FroncQ, Liverpool Echo
Dlaczego Jota jechał do Anglii autem? (9)
04.07.2025 10:40, Redbeatle, The Daily Telegraph
Liverpool zastrzegł numer 20 na koszulce (8)
03.07.2025 22:52, AirCanada, Liverpool Echo
Kibice złożyli hołd zmarłemu Diogo i André (0)
03.07.2025 21:28, A_Sieruga, thisisanfield.com
Oświadczenie włodarzy Liverpoolu (0)
03.07.2025 21:05, ManiacomLFC, liverpoolfc.com