PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1774

Callaghan: Kuyt kluczem do sukcesu


Ian Callaghan wierzy, że skłonność Dirka Kuyta do zdobywania bramek w ważnych momentach odegra decydującą rolę w walce Holandii o Mistrzostwo Świata. Skrzydłowy Liverpoolu niejednokrotnie trafiał do siatki w trudnych chwilach zarówno dla klubu, jak i drużyny narodowej.

Legenda Liverpoolu twierdzi, że mimo, iż Kuyt nie posiada umiejętności strzeleckich porównywalnych do Wesleya Sneijdera czy Robina van Persie, jest ważnym ogniwem drużyny Oranje.

- Wykonuje może więcej pracy na całym boisku niż na skrzydle, nie pokonuje obrońców dzięki swojej szybkości. Jest jednak niezwykle efektywny przy stwarzaniu sytuacji podbramkowych i zdobywaniu goli - mówi Callaghan.

- Strzelanie bramek w trudnych i ważnych meczach jest czymś, czego nie da się nauczyć. To instynkt, który posiadają tylko niektórzy piłkarze i Dirk wydaje się być jednym z nich.

Kuyt wraz z reprezentacją Holandii będzie walczył dziś o utrzymanie pierwszego miejsca w grupie E. Z napastnika na skrzydłowego został przekwalifikowany krótko po przybyciu na Anfield w 2006 roku.

Callaghan, który wystąpił w czerwonej koszulce 857 razy, wypowiada się pozytywnie o zawodniku występującym na tej samej pozycji jak on sam przed laty.

- Zmianę przeszedł bardzo dobrze.

- Potrzeba czasu, by przystosować się do takiej gry. Podczas swojego pobytu w Liverpoolu wykonał ogromny postęp - kontynuuje.

- Gdy jest na boisku, masz gwarancję pełnego zaangażowania z jego strony przez 90 minut. Zawsze daje z siebie sto procent i nigdy nie zawodzi.

- To sprawia, że jest bardzo ważną częścią drużyny - zakończył Callaghan.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Dlaczego Jota jechał do Anglii autem? (0)
04.07.2025 10:40, Redbeatle, The Daily Telegraph
Liverpool zastrzegł numer 20 na koszulce (8)
03.07.2025 22:52, AirCanada, Liverpool Echo
Kibice złożyli hołd zmarłemu Diogo i André (0)
03.07.2025 21:28, A_Sieruga, thisisanfield.com
Oświadczenie włodarzy Liverpoolu (0)
03.07.2025 21:05, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
Diogo Jota jakiego znaliśmy (1)
03.07.2025 20:58, Sz_czechowski, The Athletic