13.05.2024
21:00

Osób online 1209

Del Bosque o Torresie

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Vicente Del Bosque uważa, że Fernando Torres jest na dobrej drodze do osiągnięcia wysokiej formy, co pokazał strzelając dwie bramki w wygranym 4-0 meczu z reprezentacją Liechtensteinu.

Torres był nękany przez kontuzje w 2010 roku, w skutek czego nie był w najwyższej formie na wygranych przez La Furia Roja Mistrzostwach Świata. Strzelił w poprzedni weekend pierwszą bramkę dla Liverpoolu od kwietnia, a w piątek zdobył dwie bramki dla reprezentacji.

Menadżer Liverpoolu Roy Hodgson uważał, że El Nino powinien odpocząć podczas przerwy na mecze reprezentacyjne, jednak Del Bosque stwierdził, że występ przeciwko Liechtensteinowi będzie korzystny dla zawodnika.

- Nie strzelił bramki podczas Mistrzostw Świata, ale te bramki oraz ta strzelona ostatnio dla Liverpoolu, dodają mu pewności siebie – powiedział Del Bosque. – To jest ważne dla niego i reprezentacji.

Torres został zmieniony w 57 minucie. Mimo, że nie jest jeszcze w szczytowej formie fizycznej, selekcjoner podkreśla, że zmianę dokonał tylko dlatego, żeby szansę gry dostał również jego zmiennik, David Silva.

- Nie sądzę, że to był ciężki mecz dla zawodników – stwierdził Del Bosque. – Torres mógł dalej grać, jednak mieliśmy na ławce zawodników którym trzeba było dać szansę zagrać.

El Nino powiedział po meczu - Każdego dnia po kontuzji czuję się coraz lepiej, gram coraz więcej i strzelam bramki, to mi daje wiele pewności siebie.

We wtorek w Buenos Aires Hiszpania zagra towarzyski mecz z Argentyną.