PNE
Preston North End
Towarzyski
13.07.2025
16:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 1957

Hodgson: Torres gotowy do gry


Menedżer Liverpoolu Roy Hodgson uważa, że drużyna może dużo zyskać dzięki powrotowi do formy Fernando Torresa. El Nino po Mistrzostwach Świata wrócił do Melwood z kontuzją pachwiny.

El Nino który po przejściu operacji kolana opuścił końcówkę poprzedniego sezonu, jest oszczędzany w tym sezonie przez Hodgsona, nie zagrał jeszcze ani razu pełnych 90 minut.

Jednak były napastnik Atletico Madryt zbliża się to szczytu formy fizycznej i menadżer The Reds uważa, że to zaprocentuje już w najbliższym meczu, przeciwko Birmingham w niedzielę.

- To dobry znak – powiedział Hodgson. – On jest napastnikiem, graczem dającym jakość, byliśmy zdesperowani, aby zatrzymać go w klubie. Jeśli chcesz mieć udany sezon, potrzebujesz takiego zawodnika jak on.

- Powrót do najwyższej formy zajmie mu trochę więcej czasu, miał kontuzję przed Mistrzostwami Świata, a potem załapał kontuzję w finale, jednak pracuje bardzo, bardzo ciężko ze sztabem medycznym.

Hodgson wyraził ulgę, że Torres po zdobyciu w piątek dwóch bramek w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy, nie zagrał we wtorek w towarzyskim meczu z Argentyną.

- Del Bosque wyjaśnił mi, że Torres nie mógł opuścić podróży do Argentyny, ponieważ kolejne kluby chciałyby aby ich zawodnicy nie jechali na ten mecz. – dodał.

- Selekcjoner chciał potraktować wszystkich sprawiedliwie, jednak fakt, że Torres nie grał, daje nam nadzieję, że wróci w dobrej formie i będzie mógł pracować z nami.

- Rozmawiałem z Del Bosque, i na szczęście posłuchał mojej prośby aby nie wystawiać Torresa.

Hodgson uważa, że poza Torresem dostępny na mecz na St. Andrews będzie również David Ngog.

- Z Davidem jest coraz lepiej – powiedział menadżer The Reds. - Byliśmy zmuszeni wycofać go ze zgrupowania reprezentacji do lat 21, jednak mam nadzieję że będzie dostępny na mecz w niedzielę.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Hogan i Gakpo z kwiatami oddają cześć Diogo (0)
09.07.2025 21:32, AirCanada, liverpoolfc.com
Henderson kolejny raz zmienia klub (3)
09.07.2025 18:00, Olastank, liverpool.com
Daty i godziny meczów w sierpniu (0)
09.07.2025 17:59, AirCanada, liverpoolfc.com
Liverpool rozegra mecz z Preston (2)
09.07.2025 14:38, AirCanada, thisisanfield.com
Bayern walczy o Díaza (5)
09.07.2025 13:14, Maja, thisisanfield.com
Dwanaście najlepszych momentów Joty (2)
09.07.2025 09:16, A_Sieruga, liverpoolfc.com