LIV
Liverpool
Premier League
31.08.2025
17:30
ARS
Arsenal
 
Osób online 1691

Anglia organizatorem MŚ 2018?


Działacze angielskiej federacji piłki nożnej są zachwyceni zmianą właściciela w Liverpoolu. Potencjalny nabywca to spółka New England Sport Ventures, która już zobowiązała się do wybudowania nowego stadionu, bądź rozbudowania Anfield Road.

To powoduje, że oferta Anglii, która ubiega się o organizację Mistrzostw Świata 2018 byłaby o wiele bardziej atrakcyjniejsza. Wówczas Liverpool byłby jednym z głównych miast, w którym rozgrywano by mecze reprezentacyjne.

Przejęcie sterów przez konsorcjum z Bostonu opiewające na 300 milionów funtów dojdzie do skutku, po decyzji sądu najwyższego, który został zmuszony do rozpatrzenia sprawy sprzedaży klubu przez obecnych właścicieli, Toma Hicksa i George’a Gilletta.

W oświadczeniu możemy przeczytać:

- Nowe inwestycje poprawiłyby stabilność klubowi. Powstanie nowego stadionu w Liverpoolu, bądź rozbudowa Anfield może zwiększyć nasze szanse na zoorganizowanie tych mistrzostw.

- Anfield jest jednym z najbardziej legendarnych stadionów w światowej piłce i planowany nowy obiekt utrzymałby tę aurę, ale i zwiększyłby pojemność. Razem z innymi stadionami, nasza oferta prezentowałaby się o wiele bardziej atrakcyjnie.

Gospodarze Mistrzostw Świata w 2018 roku zostaną wybrani 2 grudnia.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót meczu (0)
26.08.2025 05:32, AirCanada, własne
Slot po meczu z Newcastle (4)
26.08.2025 01:19, Kubahos, liverpoolfc.com
Skład Liverpoolu na mecz ze Srokami (35)
25.08.2025 19:47, AirCanada, liverpoolfc.com
Mac Allister poza kadrą na mecz z Newcastle? (10)
25.08.2025 13:19, Klika1892, thisisanfield.com