05.05.2024
17:30

Osób online 1266

Aurelio wraca do gry

W rozegranym dziś za zamkniętymi drzwiami Melwood sparingu rezerw Liverpoolu z rezerwami Crewe Alexandra, wygranym przez The Reds 4:1, przez 30 minut wystąpił powracający do gry lewy obrońca, Fabio Aurelio.

Brazylijczyk zaprezentował się przez te pół godziny bardzo przyzwoicie, często włączając się w akcje ofensywne. W 30 minucie meczu zmienił go Jack Robinson.

Kolejną okazję do gry w zespole rezerw otrzymał Ryan Babel. Przez nieco ponad godzinę gry zdobył jedną bramkę i asystował przy kolejnej. W 66 minucie zmienił go Nathan Eccleston. Oprócz Babela i Aurelio w składzie pojawili się Brad Jones, Jay Spearing, Sotirios Kyrgiakos oraz Maxi Rodriguez. Argentyńczyk również rozegrał dobry mecz na prawej stronie pomocy.

The Reds przegrywali w 22 minucie 0:1 po tym jak Adam Dugdale po rzucie wolnym celnie posłał piłkę głową do bramki Jones'a. Liverpool odpowiedział jednak bardzo szybko, a perfekcyjne prostopadłe podane Maxiego wykorzystał Babel, kończąc akcję ładnym lobem.

Drugiego gola zdobył Tom Ince, a asystował zdobywca pierwszej bramki, Babel. Zza linii bocznej mecz oglądał Sammy Lee i miał na co patrzeć, bowiem Liverpool rozgrywał bardzo dobry mecz a w centrum wydarzeń niemal nieustannie byli Spearing, Maxi oraz Ince.

Właśnie Maxi podwyższył na 3:1 po godzinie gry, gdy Spearing uruchomił podaniem prawego obrońcę rezerw, Johna Flanagana, ten ograł lewego defensora Crewe a następnie posłał świetnego, niskiego crossa, którego na gola zamienił Maxi. Wynik spotkania ustalił Tom Ince dobijając w końcówce meczu świetnie obroniony przez Steve'a Phillips'a strzał Suso i zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Bardzo dobre okazje mieli w tym spotkaniu także David Amoo i Nathan Eccleston, jednak nie udało im się umieścić piłki w siatce.

Po meczu Sammy Lee i John McMahon znajdywali w grze Liverpoolu niemal same pozytywy.

- Dobrze było zobaczyć Fabio znów w grze. Chciał zagrać przez więcej czasu, jednak z góry ustaliliśmy, że będzie to tylko 30 minut. Musimy być ostrożni i nie możemy ryzykować. Będzie mógł grać dłużej dopiero gdy będziemy pewni, że jest na to gotów - powiedział Sammy Lee.

- Ten mecz był dobry sprawdzianem dla niektórych graczy i fajnie było zmierzyć się z Crewe, ponieważ grają w piłkę tak jak grać się powinno i są dobrym zespołem. Zawsze lepiej zagrać taki mecz niż odbyć zwykły trening, który nigdy nie powie ci tyle co normalny mecz.

Lee podkreślił również, że jest zadowolony z występu Babela. Powiedział, że Ryan musi potwierdzać swoją dyspozycję w każdej możliwej okazji i ciężko nad tym pracuje.

Skład Liverpoolu : Brad Jones, John Flanagan, Fabio Aurelio (30' Jack Robinson), Steven Irwin (55' Suso), Stephen Darby, Sotirios Kyrgiakos (60' Conor Coady), Maxi (70' David Amoo), Jay Spearing, Ryan Babel (66' Nathan Eccleston), Gerardo Bruna, Tom Ince.