05.05.2024
17:30

Osób online 1024

Morgan podtrzymuje nadzieje

Adam Morgan zdobył jedyną bramkę spotkania i rezerwy Liverpoolu pokonały 1-0 Bolton w dzisiejsze popołudnie w Akademii, podtrzymując tym samym swoje nadzieje na tytuł mistrzowski.

16-latek zdobył swojego 17. gola w 12. meczu, zmniejszając stratę do lidera (Blackburn) już do czterech punktów.

The Reds pozostały dwa spotkania do końca swoich rozgrywek w północnej lidze rezerw, podczas gdy Rovers zakończyli ligowy sezon.

Zwycięzcy północnej i południowej ligi spotkają się w finale.

Kontuzje i powołania na mecze reprezentacji spowodowały, że Pep Segura dał zadebiutować w rezerwach trzem piłkarzom: Tyrellowi Belfordowi, Krisztianowi Adorjanowi i Morganowi.

Ten ostatni podszedł do meczu z serią bramek zdobytych w 11. spotkaniach drużyny U-18 z rzędu i już w piątej minucie pokazał swoją pewność siebie szybkim strzałem na bramkę.

Bolton odpowiedział - Andre Wisdom w odpowiednim momencie wybił piłkę, podczas gdy już czekał na nią Michael O'Halloran.

Świetny rzut rożny w wykonaniu Stevena Irwina sprawił wiele problemów pod drugą bramką – Alex McQuade niemal skierował piłkę do własnej bramki.

Liverpool powinien objąć prowadzenie w 28. minucie, kiedy Suso znalazł Adorjana w polu karnym. Węgier inteligentnie odegrał do wchodzącego Suso, jednak strzał Hiszpana został obroniony przez Jaya Lyncha.

Belford nie miał wiele do roboty po drugiej stronie boiska, jednak musiał wykazać się interwencją końcem palców przy strzale Adama Blakemana.

Piękna akcja drużyny dała kolejną okazję Morganowi, jednak ten nieczysto uderzył po podaniu Irwina.

W 41. minucie padła bramka. Toni Silva minął dwóch obrońców Boltonu i podał do pozostawionego bez opieki Morgana, który z bliska trafił do pustej bramki.

W drugiej połowie przyszła zła wiadomość dla Segury – Adorjan opuszczał boisko, trzymając się za udo. Trener dał szansę Craigowi Roddanowi.

Po 20. minutach drugiej połowy Silva zatańczył w polu karnym i uderzył, jednak bramkarz nie musiał się wysilić przy tym strzale.

Następnie Michael Roberts pięknie uderzył z ponad 20. metrów, jednak piłka trafiła w poprzeczkę.

Segura zmuszony był dokonać kolejny zmiany w 74. minucie, kiedy Wisdom utykał, schodząc z boiska. Zmienił go Stephen Sama.

To jednak nie wpłynęło na Liverpool. Matty Regan miał okazję na 2-0, jednak z bliska uderzył nad poprzeczką.

Suso kolejny raz pokazał swoje techniczne umiejętności, tworząc znakomitą szansę Morganowi, który jednak trafił w nogi bramkarza.

Topi Obadeyi próbował zapewnić remis gościom w doliczonym czasie gry, jednak Belford był na posterunku.

Zawodnik meczu wg Liverpoolfc.tv: Michael Roberts.

Belford, Mendy, Cooper, Regan, Wisdom (Sama 74), Irwin, Silva, Roberts, Morgan (Walsh 90), Suso, Adorjan (Roddan 59). Niewykorzystane zmiany: Chamberlain, King.