05.05.2024
17:30

Osób online 951

Zapowiedź meczu

Mija 11 lat od kiedy Liverpool po raz ostatni wygrał z Arsenalem na wyjeździe. Niedzielne spotkanie będzie szansą na przerwanie złej passy 13 nie wygranych wyjazdowych meczów w północnym Londynie.

Ostatnie spotkanie obu drużyn zakończyło się remisem 1-1 na Anfield. Gospodarze przeważali, mimo iż drugą połowę zagrali w dziesiątkę. Był to debiut Roya Hodgsona w Premier League.

Na Anfield nie ma nowych doniesień o kontuzjach. W obronie najprawdopodobniej wystąpi młodziutki Flanagan, który ma już na swoim koncie udany debiut w wygranym 3-0 meczu z Manchesterem City.

Dobrą wiadomością dla fanów Arsenalu jest powrót Wojciecha Szczęsnego i Johana Djourou. Młody Polak zapowiada, że wraca aby pomóc drużynie zdobyć mistrzostwo Anglii.

Jeżeli Arsenal pokona w niedzielę Liverpool, będzie wówczas tracić do prowadzącego Manchesteru tylko cztery punkty. Na początku maja zmierzy się na własnym stadionie z obecnym liderem mogąc tym samym zmniejszyć stratę do jednego punktu.

Liverpool zajmuje obecnie 6. lokatę ze stratą pięciu punktów do miejsca premiowanego grą w europejskich eliminacjach.

Od przyjścia Kenny’ego Dalglisha wiele się zmienia na dobre. Nowoprzybyli Carroll i Suarez zaczęli pustoszyć pole karne rywali, w obliczu kontuzji w obronie szansę na grę dostał 18-letni Flanagan, który dobrze wywiązał się ze swojego zadania.

Spotkanie na pewno będzie należeć do emocjonujących gdyż nie może być inaczej kiedy spotykają się takie drużyny jak Liverpool i Arsenal.

Mecz będzie sędziować Andre Marriner, który średnio przyznaje 3,62 kartki na mecz. Początek o godzinie 17.