LIV
Liverpool
Premier League
19.10.2025
17:30
MUN
Manchester United
 
Osób online 561

Pepe: Kenny jak Guardiola


Nasz podstawowy bramkarz, Pepe Reina, porównał wkład Kenny'ego Dalglisha w budowę nowej drużyny do pracy Pepa Guardioli w Barcelonie. Jednocześnie Hiszpan wyraził przekonanie, iż powrót Szkota na ławkę rezerwowych The Reds miał decydujący wpływ na wyniki drużyny w tym sezonie.

Reina miał okazję obserwować karierę piłkarską Guardioli, gdy razem bronili barw Blaugrany, a także jego pierwsze kroki w roli trenera.

Szkoleniowiec Barcelony zdążył już przejść do historii klubu zarówno jako wielki piłkarz, jak i fenomenalny trener. Reina nie ma wątpliwości co do tego, że skojarzenia z karierą Dalglisha same się nasuwają.

- Guardiola jest oczywiście trochę młodszy - zażartował Pepe podczas udzielanego wywiadu.

- Mimo to, ich kariera przebiega w podobny sposób. Obaj udowodnili, że świetni radzą sobie nie tylko na murawie, ale także na ławce trenerskiej.

- Ważne jest to, że Dalglish zna ten klub jak mało kto. To ułatwia pracę.

- On jest faktycznie legendą The Reds. Czasami to słowo jest nadużywane - jeżeli pewien piłkarz gra dłużej w danej drużynie, to automatycznie przypisuje się mu status legendy. W przypadku Kenny'ego mamy do czynienia z naprawdę wielką postacią.

- Dalglish zna wszystkich ludzi związanych z LFC, oczekiwania związane z jego osobą. To jest niezwykle istotne.

- Dzięki temu, ze sam był wielkim piłkarzem, Kenny doskonale wie, jak ma nam przekazywać instrukcje odnośnie kolejnych spotkań, rozumie naszą mentalność.

Świetne relacje z nowym trenerem były bezsprzecznie najistotniejszym czynnikiem, który pozytywnie wpłynął na postawę zespołu i wyjście z jednego z największych kryzysów w historii The Reds.

- Znacznie poprawiliśmy naszą grę odkąd Kenny przejął stery w klubie. Pokonaliśmy najpotężniejsze zespoły Premier League. Trzeba to jednak powtarzać w każdym kolejnym spotkaniu. Musimy być konsekwentni w działaniu, grać agresywnie i z pełnym poświęceniem.

- Nie możemy jednak koncentrować się tylko na potężnych rywalach - sezon trwa 10 miesięcy, trzeba wygrywać w każdym spotkaniu.

- Słabo zakończyliśmy tamten sezon i równie kiepsko rozpoczęliśmy obecny. W następnych rozgrywkach, będziemy musieli się upewnić, że taka sytuacja nie będzie mieć więcej miejsca - zakończył Reina.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Rooney o formie Salaha (2)
07.10.2025 07:54, BarryAllen, BBC
Jan Molby: Klopp nie zwróciłby na mnie uwagi (1)
07.10.2025 05:39, GingerElf, The Daily Telegraph
Quansah o odejściu z Liverpoolu (0)
06.10.2025 18:12, Wiktoria18, thisisanfield.com
Keïta: Znów cieszę się futbolem (0)
06.10.2025 09:06, AirCanada, liverpool.com