LIV
Liverpool
Premier League
08.02.2026
17:30
MCI
Manchester City
 
Osób online 793

Klub otwiera Akademię w Indiach


Liverpool otworzył swoją pierwszą akademię piłkarską w Indiach, a dokładniej na peryferiach New Delhi. Do końca 2014 roku, klub planuje otworzyć podobne akademię na każdym kontynencie.

- Chcemy zostawić ślad na każdym kontynencie w ciągu następnych trzech lat – powiedział Steve Turner, szef Liverpool FC International Football Academy.

Turner wraz z byłym napastnikiem The Reds, Ianem Rushem, udadzą się następnie do Chin, gdzie również ma powstać piłkarska akademia.

- Chiny są następne, ale jesteśmy również w dyskusjach z potencjalnymi partnerami w Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wietnamie, a także Malezji – dodał Turner.

Zapytany, dlaczego Liverpool wybrał Indie, jedną z najlepiej rozwijających się gospodarek świata, Turner odpowiedział:

- Próbujemy łączyć się z naszymi fanami i akademia piłkarską jest tego oznaką.

Były piłkarz reprezentacji Anglii oraz Liverpoolu, Steve McMahon, będzie głównym trenerem indyjskiej akademii, która została nazwana jego imieniem.

Cztery centra treningowe zostały zaplanowane zarówno w Delhi, jak i w obrzeżach miasta, jednak w ciągu kolejnych 18 miesięcy powstanie więcej obiektów na terenie całego kraju.

McMahon powiedział, że projekt ma na celu ulepszenie standardów piłki nożnej w Indiach, a nie generowanie przychodów.

- To pochłonie trochę czasu, ale nie jesteśmy tutaj przelotem. Jesteśmy tutaj na długie lata.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót meczu U-19 (0)
05.02.2026 23:49, Piotrek, liverpoolfc.com
Trening przed Manchesterem City - zdjęcia (0)
05.02.2026 20:34, ManiacomLFC, liverpoolfc.com
Konferencja Slota przed meczem z City (7)
05.02.2026 19:05, Wiktoria18, liverpoolfc.com
Wirtz nominowany do tytułu Piłkarza Miesiąca (2)
05.02.2026 12:38, Armani87, liverpoolfc.com
Carragher: Ekitike jest lepszy od Torresa (24)
05.02.2026 12:08, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Pomóżmy Bartkowi Frąckowiak (1)
05.02.2026 11:14, FroncQ, Własne
Slot zadowolony z transferu Jaqueta (4)
05.02.2026 11:00, Gall1892, liverpoolfc.com