EVE
Everton
Premier League
12.02.2025
20:30
LIV
Liverpool
 
Osób online 2400

Chińczycy na testach w Kirkby


Dwaj chińscy nastolatkowie spełnili swoje marzenie i przylecieli do Liverpoolu na tygodniowe testy. Szesnastoletni Lung Chan i rok młodszy Chen Nal przybyli do Kirkby w środę i przez siedem dni będą trenować razem z członkami Akademii.

Powitanie przez Franka McParlanda i Damiena Comolliego było pierwsze w rozkładzie dnia nowych zawodników, którzy później udali się na popołudniowy trening z drużyną U-16.

Duet pokazał się z dobrej strony kilkoma zagraniami i teraz zarówno Lung, jak i Chen będą chcieli wywrzeć jak najlepsze wrażenie na sztabie w nadchodzących dniach.

Dyrektor rekrutacji w Akademii, Stuart Webber wyjaśniał dziś decyzję zaproszenia Chińczyków na testy.

- Wszystko zaczęło się, kiedy Damien przedstawił mnie agentowi z Chin. Miał on kilka pomysłów, które zakładały między innymi naszą podróż do Azji i przyjrzenie się kilku ich talentom.

- W efekcie, kilka tygodni temu poleciałem do Chin i zobaczyłem ich w akcji. W grupie, której obserwowałem była dwójka, która przyjechała w środę. Spytałem, czy nie chcieliby polecieć do Anglii, bo planowaliśmy zobaczyć, jak poradzą sobie wśród naszych zawodników, w innym środowisku piłkarskim.

- Azja jest wielkim rynkiem czekającym na odkrycie i jeśli nam się to uda, będzie to miało same korzyści dla klubu. Zobaczcie tylko, ile Ji-Sung Park zrobił dla Manchesteru United.

- Gdybyśmy znaleźli piłkarza o podobnych umiejętnościach, byłoby fantastycznie zarówno dla klubu, jak i całego kontynentu. Pasja Azjatów dla piłki nożnej jest ogromna i dobrze byłoby odwdzięczyć im się, chociażby znajdując piłkarza na poziomie wymaganym w Liverpool Football Club.

- Jak dotąd, obaj chłopcy dobrze sobie radzą. Oczywiście bariera językowa jest dużym utrudnieniem, poza tym, to inna kultura. Przystosowali się jednak szybko i zaczynają pokazywać, co naprawdę potrafią. Zapowiada się ciekawy tydzień zarówno dla nich, jak i dla nas – kończy Webber.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

PiotrekB 21.10.2011 13:49 #
Fajnie byłoby odkryć jakiegoś niezmordowanego skrzydłowego ;)
melkor 22.10.2011 09:45 #
"PiotrekB
Fajnie byłoby odkryć jakiegoś niezmordowanego skrzydłowego ;)"

Najlepiej pochodzenia Polskiego :)

Pozostałe aktualności

Wkrótce piąty odcinek podcastu YNTA!  (0)
10.02.2025 18:32, Gall1892, własne
Lovren o przyszłości Salaha w Liverpoolu  (0)
10.02.2025 17:46, FroncQ, Liverpool Echo
Teraz Liverpool musi sięgnąć po jakieś trofeum  (0)
10.02.2025 17:31, Bartolino, The Daily Telegraph
Problemy kadrowe Evertonu przed derbami  (9)
10.02.2025 13:02, Vladyslav_1906, liverpool.com
Reakcje prasy po meczu z Plymouth  (0)
10.02.2025 12:06, Redbeatle, thisisanfield.com
Carra sugeruje, że szanse The Reds wzrosły  (2)
10.02.2025 11:22, RosolakLFC, Liverpool Echo
Skrót meczu  (0)
10.02.2025 10:31, Piotrek, liverpoolfc.com