05.05.2024
17:30

Osób online 1277

Suarez szczęśliwy po zwycięstwie

Luis Suarez ogłosił, że jest 'bardzo szczęśliwy' po zdobyciu wszystkich czterech bramek w wygranym przez Urugwaj 4-0 spotkaniu z Chile, które pomogły La Celeste utrzymać się na szczycie grupy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata.

Nasz numer 7 został pierwszym piłkarzem, który zdobył cztery bramki w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata konfederacji CONMEBOL (południowoamerykańska konfederacja piłki nożnej - przyp. red.) od czasu, gdy podobnym wyczynem popisał się Romario w październiku 2000 roku.

Suarez zdobył dwie bramki w ciągu trzech minut zaraz przed przerwą, włączając w to wspaniałe uderzenie po ziemi z 23 metrów.

El Pistolero strzelił jeszcze dwa gole w drugiej połowie meczu i dzięki temu wrócił do domu z piłką, którą rozgrywano spotkanie.

- Cóż za świetny mecz! Jestem bardzo szczęśliwy z wygranej i zdobycia czterech bramek! - napisał Suarez na Facebooku.

- To bardzo ważny krok dla klasyfikacji. Dziękuję moim kolegom z drużyny oraz wszystkim osobom za wsparcie, które zawsze otrzymuję. Uściski dla wszystkich!

Suarez kilkukrotnie strzelał po cztery bramki na mecz dla swojego byłego klubu - Ajaxu, ale nigdy nie udało mu się tego zrobić dla swojego kraju.