LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 468

Adam: Lucas wróci silniejszy


Charlie Adam ujawnił, jak bardzo piłkarze Liverpoolu przejęli się losem Lucasa Leivy po tym, jak Brazylijczyk został wykluczony z gry do końca sezonu 2011-2012. Numer 21 Liverpoolu podda się operacji uszkodzonego więzadła krzyżowego przedniego, co oznacza, że nie będzie zdolny do gry do końca rozgrywek.

Od momentu pojawienia się tej informacji, Lucas został zalany wiadomościami, okazującymi wsparcie ze strony fanów, piłkarzy i sztabu szkoleniowego.

Adam cieszył się z kwitnącego partnerstwa z Lucasem w środku pola, a obaj zawodnicy również dobrze dogadywali się poza boiskiem.

- Jesteśmy bardzo smutni z powodu sytuacji Lucasa, ponieważ jest jednym z naszych najlepszych graczy w tym sezonie - powiedział Adam dla Liverpoolfc.tv.

- Z pewnością jest rozczarowany i w momencie, gdy doznał tej kontuzji, wiedział, że to nie wygląda zbyt dobrze. Cały czas jednak dajemy mu nasze wsparcie. To wspaniały piłkarz, a jego kontuzja jest dla nas wielkim ciosem.

- Dobrze się razem prezentowaliśmy, jednak jest on jednym z głównych reprezentantów kadry Brazylii i był dla nas fantastyczny.

- Otrzymał wiele pochwał za cały sezon, jednak to Luis Suarez był w centrum uwagi, ponieważ był po prostu niesamowity. Lucas jednak zasłużenie otrzymał tytuł Zawodnika Meczu w spotkaniu przeciwko Manchesterowi City.

- To będzie dla nas wielka strata. Na drugi dzień po tym wydarzeniu wysłałem mu sms-a i napisałem, że dzięki temu wróci silniejszy psychicznie oraz fizycznie stanie się lepszym piłkarzem.

- To będzie dla niego trudny okres, ale wszyscy pomożemy mu się z nim uporać - wszyscy piłkarze i cały sztab szkoleniowy. Wróci do nas w przyszłym sezonie.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (2)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com