05.05.2024
17:30

Osób online 930

Finał Pucharu Ligi 1995

Budując atmosferę przed niedzielnym finałem Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Cardiff, przypominamy sobie dzisiaj zwycięstwo nad Boltonem Wanderers z 1995 roku.

Steve McManaman poprowadził Liverpool do zwycięstwa nad dzielnymi piłkarzami Boltonu Wanderers i pomógł klubowi zdobyć piąty Puchar Ligi na Wambley w kwietniu 1995 roku.

Skrzydłowy Liverpoolu rozegrał fenomenalne spotkanie, pomógł Czerwonym wygrać 2:1 nad drużyną pierwszej ligi i zapewnił jedyny puchar Royowi Evansowi, który zdobył w karierze menedżera.

Pierwszy z dwóch niesamowitych goli strzelonych przez McManamana miał miejsce w 37 minucie, po tańcu, który wykonał pomiędzy obrońcami Boltonu i dobrym strzale środkową częścią stopy w dolny róg bramki.

Drugiego gola zdobył w połowie drugiej odsłony. Ponownie wymęczył obrońców swoimi trikami i podkręconym strzałem umieścił piłkę w siatce.

Alan Thompson zmniejszył rozmiary porażki Boltonu, ale ten dzień należał do Liverpoolu.