13.05.2024
21:00

Osób online 1130

Urugwaj przegrywa na Wembley

Luis Suarez i Sebastian Coates odnieśli dziś wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji Urugwaju frustrującą porażkę z Senegalem w ramach rozgrywek grupy A na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Obaj Czerwoni rozegrali pełne spotkanie, które zakończyło się wynikiem 2:0, pomimo iż ich przeciwnicy kończyli mecz w osłabieniu.

Wynik otworzył Moussa Konate po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Chwilę później Abdoulaye Ba sfaulował Suareza i zobaczył drugą żółtą, a w rezultacie czerwoną kartkę.

Potem na bramkę Senegalczyków strzelał między innymi Coates, ale piłka została wybita z linii bramkowej. Następnie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Konate.

Suarez nie wykorzystał znakomitej sytuacji w drugie połowie, kiedy z bliskiej odległości nie trafił głową do bramki. Szansę na zdobycie gola miał także w ostatniej minucie spotkania.

Kolejny mecz Urugwaju odbędzie się w środę, a rywalami La Celeste będą gospodarze, Brytyjczycy.