13.05.2024
21:00

Osób online 1122

Bellamy prowadzi WB do zwycięstwa

Craig Bellamy popisał się znakomitą dyspozycją w zwycięskim 3:1 przez Wielką Brytanię spotkaniu przeciwko Zjednoczonym Emiratom Arabskim na Wembley, zaliczając dwie asysty.

Po remisie 1:1 z Senegalem na otwarcie turnieju, zawodnik Liverpoolu ponownie wystąpił w zespole Stuarta Pearce'a na Igrzyskach Olimpijskich.

Przy pierwszej bramce doskonale dośrodkował piłkę w pole karne z lewej strony boiska, przez co Ryan Giggs mógł otworzyć wynik spotkania.

Kolejną asystę mógł dopisać na swoje konto po tym, jak idealnie wypatrzył Toma Cleverleya, jednak zawodnik Manchesteru United miał pecha, ponieważ piłka po jego strzale odbiła się od obu słupków.

Pomimo tego, że Zjednoczone Emiraty Arabskie zdołały wyrównać stan meczu, kolejne podanie Bellamy'ego sprawiło, iż wcześniej wprowadzony na boisko Scott Sinclair zdobył bramkę na 2:1.

Wynik spotkania na 3:1 ustalił zaś Daniel Sturridge.

Bellamy otrzymał również kapitańską opaskę na 18 minut przed końcem spotkania, z powodu zejścia z boiska Ryana Giggsa, którego miejsce zajął Sinclair, a opuszczając murawę w 82. minucie, został owacyjnie pożegnany przez kibiców na Wembley.

Drużynie Wielkiej Brytanii potrzeba już zaledwie punktu, by awansować do ćwierćfinału, a ich przeciwnikiem w środę będzie Urugwaj, w którym występuje Luis Suarez oraz Sebastian Coates.