LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 620

Hendo: 11-12 uczynił mnie mężczyzną


Jordan Henderson stwierdził, iż jego debiutancki sezon pełen wzlotów i upadków pomógł mu "stać się mężczyzną". 22-letni zawodnik przybył na Anfield w zeszłym roku, będąc wcześniej, już od 7 roku życia, związanym z Sunderlandem.

Podczas swojej pierwszej kampanii w Liverpoolu zaprezentował się wystarczająco dobrze, aby uzyskać miejsce w składzie reprezentacji Anglii podczas turnieju Euro 2012, jednak sam gracz przyznaje, iż bywały również ciężkie momenty.

Pomocnik czuje, iż na skutek owych doświadczeń dorósł i planuje udowodnić to w sezonie 2012-13.

- Myślę, że mogłem wyciągnąć wiele pozytywów z mojego pierwszego pełnego sezonu - wyznał Anglik.

- Muszę przyznać, iż pojawiały się zarówno wzloty, jak i upadki, lecz wiele się nauczyłem i stałem w międzyczasie mężczyzną.

- Po prostu muszę wykorzystać całe doświadczenie, które zdobyłem w zeszłym roku i mam nadzieję, iż ten sezon będzie dla mnie lepszy.

- Oczywiście my, piłkarze, jesteśmy zawiedzeni, jeśli graliśmy słabo, lub przegraliśmy, ale musisz od tego uciec i zachować pozytywne nastawienie, dalej ciężko trenować, mocno pracować, to powinno wyjść ci na dobre.

Kampania 2011-12 zakończyła się wspaniale dla Hendersona, który otrzymał powołanie do reprezentacji Anglii w miejsce kontuzjowanego Franka Lamparda.

Dwukrotnie wszedł z ławki w meczu Trzech Lwów, którzy dotarli do ćwierćfinału, przegrywając z reprezentacją Włoch po serii rzutów karnych.

- Byłem zachwycony, gdy otrzymałem powołanie. Było to wspaniałe doświadczenie - powiedział Henderson.

- Przebywanie tam ze znakomitymi graczami daje ci więcej pewności siebie, gdy wychodzisz i musisz zagrać na najwyższym poziomie.

- To dało mi wiele pewności siebie, więc miejmy nadzieję, iż będę umiał ją wykorzystać i stale się poprawiać.

Zdobycie miejsca w pierwszym w składzie w tym sezonie może okazać się jeszcze trudniejsze, po kontuzji powraca Lucas Leiva, a do drużyny dołączył Joe Allen.

- Jest to wyzwanie, jednak w zespole występuje wielu świetnych zawodników. Gracz, taki jak Allen przychodząc do drużyny jedynie ją wzmacnia i wprowadza dodatkową rywalizację na treningach.

- Uważam, że jest to plus. Będę dalej ciężko pracował i starał się dostać do drużyny.

- Muszę upewnić się, iż trenuję właściwie i nadejdzie weekend, w który menedżer nie będzie mógł nie wpuścić mnie na boisko.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (2)

ekieki 22.08.2012 11:35 #
teraz tylko to udowodnij i nikt nic złego już na Ciebie nie powie Jordan :)
Izzy 22.08.2012 11:42 #
No to czekamy na sezon 12-13 który mam nadzieje uczyni Cię dojrzałym piłkarzem. Potencjał masz wielki, ale musisz to wykorzystać w nastepnych latach.

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (2)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com