LIV
Liverpool
Premier League
02.04.2025
21:00
EVE
Everton
 
Osób online 1272

Sahin jest gotów poprowadzić zespół


Nuri Sahin jest gotów, by swoim doświadczeniem na międzynarodowej arenie pomóc Liverpoolowi zwyciężyć w dzisiejszym meczu przeciwko Young Boys.

Turek jest jednym z najbardziej doświadczonych piłkarzy, który wyleciał wraz z drużyną z Merseyside do Szwajcarii, by zagrać pierwszy mecz w fazie grupowej.

24-latek brał udział w tych rozgrywkach gdy reprezentował jeszcze barwy Borussi Dortmund. Sahin jest zdeterminowany, by wziąć na swoje barki odpowiedzialność podczas występu Liverpoolu na Stade de Suisse.

- Jestem jednym z piłkarzy, który ma duże doświadczenie na światowych boiskach. Rzeczą naturalną jest, że spróbuję poprowadzić zespół – powiedział Turek podczas konferencji przedmeczowej w Bernie.

- Jestem środkowym pomocnikiem, będę ponosił sporą część odpowiedzialności. Jestem zadowolony z powierzonej mi roli, jednak oczywiście mamy jeszcze kilku piłkarzy w składzie, którzy równie dobrze mogą być liderami.

- W zeszłym sezonie występowałem tylko kilka razy w koszulce Realu Madryt, dlatego teraz chcę grać w możliwie jak największej liczbie meczy.

- Potrzebuję regularnej gry, by powrócić do optymalnej formy. Dzisiejsza potyczka będzie dobrą okazją do tego.

- Grałem już w tych rozgrywkach z Borussią Dortmund, są to naprawdę trudne zawody. Kiedy dołączają zespoły, które odpadły z Ligi Mistrzów, poziom trudności idzie jeszcze bardziej w górę.

Nuri Sahin dołączył tego lata do zespołu z Anfield na zasadzie rocznego wypożyczenia. Jak na razie rozegrał tylko jeden mecz w czerwonych barwach, przeciwko Arsenalowi na początku września.

- Zdążyłem się już zaaklimatyzować w nowym miejscu. Liverpool jest ogromnym klubem. Menedżer, zawodnicy oraz wszyscy ludzie związani z zespołem bardzo mi pomogli w aklimatyzacji. Jestem im za to wdzięczny.

- Wszyscy kochamy futbol, każdy mecz ma dużą wagę dla nas. Liga Europy to bardzo dobre rozgrywki. Chcemy w nich brać udział do samego końca.

- Stade de Suisse jest świetnym miejscem. Mam nadzieję, że będę dzisiaj częścią zespołu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (1)

Lfciorek 20.09.2012 15:42 #
Nuri musisz pociągnąć zespół, będziesz chyba jedynym zawodnikiem, ponad przeciętność. Tylko nie powtórz "popisu" z Arsenalem.

Pozostałe aktualności

Mohamed Salah wspiera młode piłkarki w Liverpoolu  (0)
28.03.2025 20:04, FroncQ, Liverpool Echo
Kontuzja Doaka a jego przyszłość  (0)
28.03.2025 17:59, Wiktoria18, thisisanfield.com
Kerkez o pogłoskach transferowych  (0)
28.03.2025 12:55, Maja, The Athletic
Salah zostanie królem strzelców?  (1)
28.03.2025 12:37, Redbeatle, liverpoolfc.com