LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 1729

Coutinho: Wiem, o co gramy


Philippe Coutinho będzie miał dziś okazję po raz pierwszy doświadczyć atmosfery związanej z derbowym meczem pomiędzy Liverpoolem i Evertonem. Brazylijczyk nie ma jednak obaw przed tym spotkaniem, jako że będąc nastolatkiem grał w barwach Vasco da Gama w derbowym starciu z Flamengo.

Dzięki kolegom z zespołu Coutinho poznał znaczenie meczów Liverpoolu z Evertonem.

- Powiedzieli mi, jak ważne jest to spotkanie. Wszyscy piłkarze są bardzo podekscytowani i myślami krążą wokół niedzielnego starcia.

- Gra w derbach to wspaniałe doświadczenie. Mogłem tego spróbować w Brazylii, kiedy przychodziło nam się mierzyć z Flamengo. Słysząc rozśpiewanych kibiców można zdać sobie sprawę z wagi tego wydarzenia. Chcę wypaść jak najlepiej i pomóc drużynie w osiągnięciu dobrego rezultatu.

- Każde derby, pełne walki i zaangażowania, stają się najważniejszym meczem kolejki.

Brazylijczyk niezwykle udanie wkomponował się w zespół i odegrał kluczową rolę w ostatnim, przekonującym zwycięstwie nad Newcastle. Coutinho stawia sobie za cel powtórzenie tamtego występu i przywrócenie kibicom z Anfield uśmiechu na twarzy.

- Mam nadzieję, że zdołam ponownie pokazać, co potrafię i wywalczyć z drużyną zadowalający wynik. To dla mnie niezwykle ważne, w końcu to klasyk.

- Walczymy z Evertonem o miejsce w tabeli, zatem wydaje się, że przed nami bardzo zacięta rywalizacja. Kibiców na pewno czeka ekscytujący mecz i miejmy nadzieję, że wszyscy będziemy mieli udane popołudnie - zakończył.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (2)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com