05.05.2024
17:30

Osób online 827

Nigeria coraz bliżej MŚ 2014

Victor Moses był na boisku, gdy reprezentacja Nigerii poczyniła wielki krok w kierunku przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Brazylii. W dramatycznych okolicznościach, podczas niedzielnego popołudnia Super Orły pokonały Etiopię 2:1.

Pomocnik Liverpoolu grał przez 66 minut na Addis-Abeba Stadium. Podopieczny trenera Stephena Keshiego przyczynił się do wygrania pierwszego meczu fazy play-off.

Moses został zastąpiony przez Browna Ideye. Nigeryjczycy musieli odrabiać straty po bramce Behailu Assefy w 56. minucie. Dziesięć minut później wyrównał napastnik ze stambulskiego Fenerbahçe, Emmanuel Emenike. Został on bohaterem całego spotkania, zdobywając zwycięskiego gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Nigeria, która pozostaje niepokonana w kwalifikacjach, w ramach rewanżu będzie gościć Etiopię już 16 października. Po tym spotkaniu okaże się czy Super Orły będą mogły rezerwować bilety na Mistrzostwa Świata w Brazylii w 2014 roku.