INT
Inter Mediolan
Champions League
09.12.2025
21:00
LIV
Liverpool
 
Osób online 2019

Henderson tytanem pracy


Jordan Henderson przyznał, że ambicja i szaleńcza pogoń za tym, by Liverpool znów znalazł się na ścieżce sukcesów sprawia, iż czasami musi zostać „ujarzmiony” przez sztab szkoleniowy the Reds.

Kopities delektowali się każdą chwilą na murawie, przypatrując się grze Hendo. Młody Anglik nie cofnie się przed niczym, by utrzymać się przy piłce czy też odzyskać posiadanie futbolówki. Jego wrodzony entuzjazm zdaje się nie mieć jakichkolwiek granic, co udowadnia także podczas treningów w Melwood.

Determinacja popycha byłego gracza Sunderlandu tak daleko, że momentami trzeba go ograniczać – potwierdza to trener przygotowania fizycznego, Glen Driscoll. Gdyby nie wymuszona ingerencja w cykl treningowy, Jordanowi trudno byłoby regenerować siły pomiędzy spotkaniami.

– Słyszę z ust członków naszego sztabu nakazy odpoczynku – wyjawił 23-latek. – Po zajęciach lubię dać od siebie coś ekstra. Kilku z nas zostaje po treningu by postrzelać lub też podszkolić inny aspekt gry, lecz niekiedy należy dać nogom „wolne”, ponieważ właśnie to przyniesie najlepszy rezultat.

– Mamy w klubie odpowiednich ludzi na odpowiednich stanowiskach, więc oni wiedzą najlepiej co należy robić.

Ryland Morgans, trener siłowy, podkreślił niebagatelną rolę zbalansowanego treningu, który w połączeniu z rygorystycznym harmonogramem zajęć pozwala Liverpoolowi przezwyciężać trudy sezonu.

– Mamy na siłowni świetnych specjalistów, z Rylandem na czele. Dzięki takim ludziom wiesz, że jesteś doskonale przygotowany – kontynuował Henderson.

– Są dni, w których mamy zajęcia typowo kondycyjne, by tylko utwierdzić nas w przekonaniu, że jesteśmy w bardzo dobrej formie. Wielkie słowa uznania dla naszych trenerów. Jeśli tylko wykonamy wszystko co do joty, tak jak oni to zaplanują, mamy pewność, że na weekend będziemy w stu procentach gotowi do starcia z rywalem.

– Musimy też rozmyślnie odpoczywać. Pierwsze dwa dni są kluczowe. Basen, stretching i tym podobne rzeczy. To one w duże mierze pozwalają nam na szybki powrót do wzmożonych ćwiczeń – zakończył Jordan.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Owen krytykuje Salaha (0)
07.12.2025 18:25, Ad9am_, Liverpool Echo
Van Dijk o Salahu: Potrzebuję go (1)
07.12.2025 15:19, MaksKon, thisisanfield.com
Neville: Liverpoolowi nie można ufać (2)
07.12.2025 14:36, Bartolino, Sky Sports
Nie żyje Tom Hicks (5)
07.12.2025 14:14, Gall1892, liverpoolfc.com
Calvert-Lewin: Pokazaliśmy na co nas stać (0)
07.12.2025 00:44, Gall1892, leedsunited.com
Farke: To był kolejny magiczny wieczór (0)
07.12.2025 00:37, Gall1892, leedsunited.com
Salah: Ktoś nie chce mnie w klubie (140)
06.12.2025 22:48, Armani87, Sky Sports
Wypowiedź Arne Slota po meczu z Leeds (11)
06.12.2025 22:47, Matt_ityahu1892, liverpoolfc.com