LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 2124

Gerrard: Mogę grać z Lampardem


Kapitan reprezentacji Anglii Steven Gerrard powiedział, że nie ma problemu z tym, żeby na Mistrzostwach Świata w Brazylii grać w środku pola razem z Frankiem Lampardem.

Duet pomocników Gerrard–Lampard jest tematem rozmów na każdym ważniejszym turnieju od kiedy wystąpił on pierwszy raz na Euro 2004.

Grali oni w wielu zespołach reprezentacji Anglii na Mistrzostwach Świata, ale z tego względu, że są bardzo podobnymi zawodnikami, mieli problemy z uzupełnianiem się i wcześniej Fabio Capello, a teraz Roy Hodgson próbują różnych ustawień w środku pola.

Podczas wywiadu przed ostatnim domowym meczem towarzyskim Anglii przeciwko Peru, gwiazdor Liverpoolu był bardzo agresywny.

– Gerrard i Lampard, nie nudzi wam się to, co? – powiedział Gerrard.

– Zgadzam się z Royem i powiedziałem to już wiele razy, że dobrzy zawodnicy mogą ze sobą grać i potrafią się zaadaptować do taktyki menedżera.

– Nie chcemy drużyny złożonej z indywidualności. Jedyny sposób w jaki możemy osiągnąć sukces to przez pracę zespołową i stosowanie się do taktyki menedżera.

Hodgson pochwalił swój 30-osoby zespół, który do tej pory przygotowywał się do występów w Brazylii m.in. w ośrodkach treningowych w Portugalii i St. George’s Park, a Gerrard powtórzył jego słowa.

– Każdy walczy o miejsce w zespole. Szczególnie dobrze poszło młodym zawodnikom i mamy po dwóch piłkarzy na każdą pozycję – powiedział Steven.

– Nie chcę powiedzieć, że jesteśmy rozluźnieni. Jesteśmy skupieni i przygotowani na wszystko.

– To jest Anglia. To grupa zawodników wybranych z Premier League i będziemy grać tak jak tego chce Roy Hodgson i miejmy nadzieję, że osiągniemy sukces.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (4)

roberthum 29.05.2014 22:33 #
Teraz jak Gerro został cofnięty to na placy gry spokojnie mozna znaleźc miejsce dla niego i Lamparda i wcale nie zdziwiłbym się jakby ci dwaj zawodnicy byli w podstawowej jedenastce
Lyzwa7 30.05.2014 08:37 #
Ale dlaczego Lampard miałby grać skoro Henderson, Wilshere i Lallana są od Niego sporo lepsi?
damiand 30.05.2014 10:14 #
Lampard powinien wchodzić w roli jokera np. około 60 minuty. Strzał i wykończenie ma lepsze niż niejeden napastnik.
roberthum 30.05.2014 10:38 #
Dlatego, że trenerem jest Hodgson i wcale nie zdziwiłbym się jakby ustalał jedenastę patrząc jedynie na nazwiska :D. Z obawy, że w razie niepowodzenia nikt nie będzie mógł mu zarzucić, że nie postawił na legendę, jaką jest Lamps.

Dla mie to oczywiste, że skoro u nas w lidze środek pola tak doskonale funkcjonował to mozna śmiało stawiac na duet w środku Gerrard-Henderson i dorzucić treciego- Lampard, Lallana lub Wilshere... No, ale zobaczymy jak t wykombinuje Hodgson. Chyba, że w ogóle postanowi zagrać 4-4-2...

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (4)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com