05.05.2024
17:30

Osób online 878

Czerwoni asystują, Anglia wygrywa

Jordan Henderson, Raheem Sterling i Rickie Lambert znaleźli się w kadrze Roya Hodgsona na spotkanie eliminacyjne do Euro 2016. Anglicy wygrali 2:0, a piękną asystę zanotował Sterling. Dobre wejście zaliczył również doświadczony napastnik Liverpoolu.

19-letni Anglik wykonał kluczowe podanie w akcji kontrującej stratę Szwajcarów. Akcję rozpoczął Rooney, który podał do Sterlinga, ten doskonale pomiędzy obrońców a bramkarza Szwajcarów do Welbecka, który dość szczęśliwie nieczystym strzałem umieścił piłkę w bramce strzeżonej przez Yanna Sommera.

W 69 minucie spotkania Szwajcarzy mieli doskonałą okazję do zdobycia bramki, ale strzał na pustą bramkę Josipa Drmicia zablokował ofiarnie interweniujący Phil Jones, który wybił piłkę ręką sprzed linii bramkowej. Sędzia nie zauważył jednak nieczystego zagrania obrońcy Manchesteru United.

Sześć minut później Haris Seferović trafił w poprzeczkę bramki Joego Harta, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę.

W 84 minucie kolejną akcję przeprowadzili Szwajcarzy. Mocny strzał Gokhana Inlera zza połowy przeleciał jednak kilka centymetrów nad poprzeczką bramki Synów Albionu.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Rickie Lambert zastąpił na boisku Wayne'a Rooneya. Napastnik Liverpoolu już w doliczonym czasie gry idealnie zachował się w kontrze, przytrzymał piłkę i dobrze wypatrzył Welbecka, który pewnym strzałem w sytuacji sam na sam ustalił wynik spotkania.

Były bramkarz FC Basel, z którym Liverpool zmierzy się w fazie grupowej Ligi Mistrzów nie wyciągał więcej piłki z bramki. Anglicy wygrali na wyjeździe 2:0.

W innych spotkaniach grupy E Estonia wygrała ze Słowenią 1:0, a San Marino uległo Litwie 0:2.