05.05.2024
17:30

Osób online 969

Drużyna U-21 pokonuje West Ham

Sheyi Ojo zdobył dwa piękne gole we wczorajszym meczu Liverpoolu U-21 z równolatkami z West Hamu, a finalnie the Reds wygrali rozgrywane na Upton Park spotkanie 4:0.

Podopieczni Michaela Beale'a zanotowali kolejny świetny występ, a na listę strzelców wpisali się jeszcze dwaj zawodnicy, Ryan Kent i Samed Yesil.

Mecz od pierwszego gwizdka cechowało szalone tempo. Młoty były bliskie objęcia prowadzenia po tym, jak niepewność będącego pod presją bramkarza Lawrence'a Vigouroux pozwoliła Danny'emu Whitehead na oddanie strzału, na szczęście piłka uderzyła w poprzeczkę i trafiła do obrońcy Liverpoolu Elliotta Lee.

Po drugiej stronie boiska również wiele się działo. Wyborne podanie Yesila trafiło do Kenta, ale ten zatrzymał się na nodze jednego z rywali. Nie zabrakło również obijania poprzeczki: po podaniu Connora Randalla wcelował w nią wspomniany wcześniej Yesil.

Jednak do otwarcia wyniku wystarczyło Liverpoolowi trzynaście minut. Asystował Ojo, strzelał Kent. Asystent przy pierwszym golu po niespełna piętnastu minutach sam zdobył najpiękniejszą bramkę meczu strzałem z 25 jardów.

Rajdy Ojo i Kenta, a także aktywność pod bramką przeciwnika, jaką prezentował Yesil, sprawiały mnóstwo problemów obronie West Hamu i wydawało się, że każdy atak zakończy się golem. Ten ostatni również przypieczętował swój dobry występ bramką na 3:0 zdobytą po rzucie rożnym.

Druga połowa była o wiele trudniejsza dla piłkarzy z Liverbirdem na piersi, ale dzięki świetnemu Cameronowi Brannaganowi w pomocy nie mieli oni problemu z kreowaniem akcji bramkowych.

Vigoroux, który jeszcze w zeszłym sezonie reprezentował barwy Tottenhamu, chciał zachować czyste konto w swoim debiucie i udało mu się to między innymi dzięki tak genialnym interwencjom, jak ta, która zatrzymała strzał głową Lee.

Pod koniec spotkania wynik zamknął Ojo, a cały mecz można podsumować jako bardzo udany dla młodych zawodników Liverpoolu.

Skład: Lawrence Vigouroux, Connor Randall (Dan Cleary 59'), Joe Maguire, Kevin Stewart, Lloyd Jones, Jordan Williams, Sheyi Ojo, Cameron Brannagan, Samed Yesil (Alex O'Hanlon 59'), Daniel Trickett-Smith (Sergi Canos 67'), Ryan Kent.

Niewykorzystane rezerwy: Andy Firth.