05.05.2024
17:30

Osób online 1203

Dublet Gerrarda i zwycięstwo LFC

Liverpool pokonał na wyjeździe drużynę AFC Wimbledon 2:1 i tym samym zapewnił sobie awans do czwartej rundy FA Cup, w której zmierzą się na Anfield z drużyną Bolton Wanderers, której barwy reprezentują byli piłkarze The Reds, Jay Spearing oraz Emile Heskey.

Liverpoolczycy objęli prowadzenie w 12. minucie spotkania, kiedy piękne dośrodkowanie Javiego Manquillo wykorzystał Steven Gerrard. Kapitan Liverpoolu jak za dawnych lat wbiegł w pole karne i strzałem głową umieścił piłkę w bramce gospodarzy.

Piłkarze Wimbledonu nie pozostali jednak dłużni. W 36. minucie zamieszanie w polu karnym Liverpoolu i błąd Simona Mignoleta wykorzystał wieloletni fan The Reds, Adebayo Akinfenwa.

W drugiej połowie The Reds nie pozwalali już gospodarzom tak często zapędzać się pod własną bramkę jak miało to miejsce w trakcie pierwszych 45 minut. Podopieczni Brendana Rodgersa sami mieli jednak spore problemy z zagrożeniem bramce Jamesa Shea.

Niewidoczny Rickie Lambert kompletnie nie potrafił się odnaleźć, a próby Coutinho i Markovicia spalały na panewce najczęściej z powodu braku wsparcia od partnerów. Impas przełamał w 62. minucie Steven Gerrard. Wychowanek Liverpoolu strzelił swoją drugą bramkę w spotkaniu po pięknym strzale z rzutu wolnego ze skraju pola karnego.

Przez następne 30 minut The Reds próbowali podwyższyć wynik spotkania i zamknąć sprawę awansu do kolejnej rundy. Swoje okazje mieli między innymi Lambert, Balotelli, Gerrard czy Lazar Marković, który po świetnej kontrze Liverpoolu uderzył prosto w bramkarza Wimbledonu.

W samej końcówce spotkania gospodarze mogli strzelić wyrównującą bramkę, tym razem świetnie zachował się jednak Simon Mignolet, który obronił groźny strzał przy krótkim słupku. Wynik nie uległ już zmianie i to The Reds cieszyli się z awansu po ostatnim gwizdku, chociaż na pewno nie mogą być zadowoleni z ogólnego przebiegu spotkania.

Komentarze (43)

Ziele00 05.01.2015 22:50 #
Jedno pytanie: Kto będzie ciągnął ten wózek po Jego odejściu?
Versers 05.01.2015 22:51 #
Bario zrobił przez 10 minut więcej, niż Lambert przez 80.
PUMA 05.01.2015 22:51 #
Tylko Gerrard dziś grał w ataku czy jak?
Szpilu97 05.01.2015 22:51 #
Bez Gerrarda nas nie ma!

PS. Markovic i Lamber na opał, Can już blisko drywutni. :)
silver7 05.01.2015 22:53 #
Panie Rodgers, chyba już wiesz, gdzie ustawiać Gerro na boisku. Swoją drogą wiedziałem,że tak będzie. Gerro na niesamowitej spinie zakończy obecną kampanie.
JarJar 05.01.2015 22:53 #
Gerrard to nam będzie ratował dupska nawet i zza oceanu !!!
pinki 05.01.2015 22:53 #
Akinfenwa zawstydził dzisiaj Lambert'a,reprezentanta Anglii...
Marcel 05.01.2015 22:55 #
24/25 Styczeń na Anfield z Boltonem i tylko to się liczy. Były męczarnie, wybijanie na oślep, próby konstruowania jakiejkowiek gry ale widać, ze brakuje zawodników dających jakość drużynie. Bravo Steven Gerrard i tyle w temacie, dobranoc
RK23 05.01.2015 22:55 #
Rodgers po meczu: pokazaliśmy charakter!
saintlfc 05.01.2015 22:56 #
Rodgers powiedział że Bario do nas nie pasuje tak więc chociaż Skrtel miałby grać w ataku to włoch usiądzie na ławie
Razack 05.01.2015 22:57 #
I jesteśmy w 4 rundzie FA CUP
Robociarz 05.01.2015 22:58 #
Nie sądziłem, że oglądanie meczu z Wimbledonem dostarczy tyle emocji.... Ech i jak tu nie kochać The Reds ;) Brawo Gerrard - po raz kolejny ratuje nam dupę.
DzidekLFC 05.01.2015 22:58 #
Jeśli Bario ma zostać sprzedany albo być Kimś w LFC to musi grać 30-45 minut na mecz , bo bez gry to nawet go LZS Chrząstawa nie kupi.
AndyLFC 05.01.2015 22:58 #

bierzmy go!
robert4991 05.01.2015 22:59 #
Stevie G czuje się w ofensywie jak ryba w wodzie. Może nie błyszczał ale zdobył dublet i dzięki jego geniuszowi wygraliśmy z ogórkami. Reszta bez komentarza
jonykaseta 05.01.2015 22:59 #
Stevie G ...how much is there to see!!! ... każdy meczyk od teraz z jego udziałem to bedzie dla mnie przywilejem. MR Liverpool come ON !!!
Robertos 05.01.2015 23:01 #
Nie ma się co napinać stylem, plan wykonany w 100%. Często takie mecze są trudne do zagrania, dla kilku chłopaków może to być mecz życia, a Wimbledon został do tego dobrze poustawiany. Podejrzewam, że ten mecz leczy ostatnich kibiców Simona Mignoleta ze złudzeń (chłop jest z pewnością ponadprzeciętny, ale w klubie takim jak Live to poziom co najwyżej ławki), oraz ludzi którzy wolą Lamberta zamiast Balotellego w napadzie (tych to już kompletnie nie rozumiem). A naszemu trenerowi ostatecznie uświadomi, że jak będzie ściągał zawodnika środka pola w lato to koniecznie z umiejętnością bicia wolnych, bo jest tylko Steven i długo, długo nic.
slobo 05.01.2015 23:01 #
Kupmy bramkarza z Wimbledonu,prezentuje ten sam poziom co Mignolet i Jones,wpasuje sie w rotacje...

Orionos 05.01.2015 23:03 #
1. W polskim slownictwie nie ma na tyle mocnych wulgaryzmow aby okreslic to co z Wimbledonem wyprawial Markovic. Gra chlopak mecz z ogorkami jakich nigdy w zyciu nie widzial (ale powinien sie przyzwyczajac bo powinien walczyc o miejsce na lawce w Widzewie a nie grac w 1 skladzie LFC). 80 minut swobodnego spacerowania po boisku w wykonaniu Lazara i ta setka... W okolicach 60 minuty Coutinho, jak zwykle marnowal czas, wkurzal kibicow i kolegow ciaglym dryblingiem na lewej stronie zamiast zrobic cos produktywnego. Akcja trwala dobre nascie sekund, nawet Can zdazyl przybiec i klepnac pilke... co robilo beztalencie za 20 baniek? nie wiadomo bo gdy LFC oddal strzal on dopiero dobiegal do pola karnego cieniasow z Wimbledonu... Chetnie kupie mu bilet w 1 strone do ojczyzny, jak LFC chcial zmarnowac 20 mln to mogli je dac mi.

2. Pozwolic WFC na akcje jak na poczatku meczu to tylko Liverpool potrafi... do tego stracic gola, po bledzie najlepszego bramkarza w tej i 2 osciennych galaktykach... parodia.

3. Ogladanie zaangazowanego w mecz, podnoszacego na duchu swoj zespol Brendana w tym meczu - to nie mialo miejsca...
reddsPL 05.01.2015 23:04 #
Steven Gerrard !
cejmer 05.01.2015 23:10 #
to nie wzmocnień nam trzeba tylko człowieka który wskrzesi zawodników!
Ziaja 05.01.2015 23:11 #
Bozno1892 po mojemu :v
dysan46 05.01.2015 23:13 #
@Orinos
lel. przeciez Markovic z Coutinho jako jedyni probowali cos zrobic z przodu. a na takim boisku jak to dzis ciezko jest sie rozpedzic z pilka przy nodze. no i Hendo czasem probowal. mieli podawac moze do Lamberta? predzej by im wyszla klepka z obronca ktory go pilnowal niz z nim... najlepszym podsumowaniem gry Lamberta bylo to przyjecie w 1 polowie przed 30 min kiedy pilka odskoczyla mu na dobre 10m w strone naszej bramki prosto na kontre dla gospodarzy.
California 05.01.2015 23:15 #
Co za analfabeta pisał tego newsa?
kulsky 05.01.2015 23:16 #
Lamberta na taczce trzeba stad wywiezc. Akinfenwa jest szybszy od niego...
LucasFromGremio 05.01.2015 23:23 #
w kolejnej rundzie spotkanie z kapitanem Boltonu, Jay'em Spearingiem ;)
Bozno1892 05.01.2015 23:42 #
szostie gdybys nie byl uposledzony jorgnął bys sie ze Lallana przyszedl do nas jako uksztaltowany pilkarz i u nas nadal gra solidnie,wiec pisanie w pewnym sensie ze jest beztalenciem jest nie na miejscu.Na 2 raz moze wystarczy odpaalic ta jedna jedyna szara komorke i zaczac logicznie myslec?
Bozno1892 05.01.2015 23:45 #
GABS 06.01.2015 00:42 #
Bario nie zrobił nic, więc jak dla mnie porównanie Bario z Lambertem żadne, jedynie Lambert jest starszy i był tańszy. Bramek ma więcej z tego co kojarzę.
silver7 06.01.2015 04:33 #
STEVEN, chyba się źle wypowiedział ostatnio nt Brendana, raczej , to gdyby spotkali się 10 lat temu - owszem rozmawialiby teraz o zdobytych trofeach, ale zawdzięczonych naszemu kapitanowi.
maz78 06.01.2015 09:05 #
Gerrard w strone Rodgersa wypowiedzial sie w sposob poprawny politycznie co jest zrozumiale,ale powiedzial tez,ze Rodgers nie gwarantuje mu miejsca w pierwszym skladzie,dlatego odchodzi.Wczoraj Stevie pokazal wielka klase i udowodnil wszystkim,ze Rodgers nie sluznie go skreslil.Oczywiscie nasz trener teraz pozwoli mu grac na swojej pozycji,bedzie bil mu licznik,a na koniec powie ,ze bardzo chcial zatrzymac naszego kapitana.
robert4991 06.01.2015 09:31 #
Prawdziwego faceta poznaje sie po tym jak konczy nie zaczyna. Stevie nie skończy z anfield na ławie ale z takim właśnie pierdolnięciem. Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. Dla dobra drużyny
Popos 06.01.2015 13:52 #