LIV
Liverpool
Premier League
22.11.2025
16:00
FOR
Nottingham Forest
 
Osób online 757

Garry Monk o Joem Allenie


Reprezentant Walii Joe Allen wraca jutro na stadion swojego byłego klubu – Swansea City. Garry Monk jest obecnym menedżerem walijskiej drużyny i wierzy, że jego dawny boiskowy partner spełnia oczekiwania fanów Liverpoolu i jest "fantastycznym zawodnikiem".

Filigranowy pomocnik the Reds musiał być bardzo cierpliwy, aby uzyskać wiarę kibiców z Anfield od momentu, kiedy przeniósł się do Merseyside za 15 mln funtów w 2012 roku. Jest określany jako „walijski Xavi” przez Brendana Rodgersa.

25-letni środkowy korzysta na absencji Stevena Gerrarda w ciągu ostatnich tygodni i jest jednym z najlepszych piłkarzy Liverpoolu w tym okresie. Czerwoni wygrali 3 mecze ligowe z rzędu oraz znacznie zbliżyli się do 4. miejsca w Premier League.

Kapitan wraca do rywalizacji o miejsce w podstawowej jedenastce po tym, jak opuścił 7 ostatnich spotkań z powodu kontuzji ścięgna uda.

– W końcu jest uznawany tak, jak na to zasługuje – powiedział Monk o Allenie.

– Nie jest łatwo przejść ze Swansea do Liverpoolu. Jest on graczem dwukierunkowym, potrafi występować w defensywie i ofensywie.

– W ostatnich meczach był fantastyczny.

– Obserwuję jego progres od momentu, kiedy dołączył do Liverpoolu. Pokazuje, że jest świetnym zawodnikiem.

– Nie jest już chłopcem, dojrzał i teraz będzie już coraz lepszy – zakończył Garry Monk.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Przedstawienie rywala: Nottingham Forest (0)
20.11.2025 23:50, Maja, liverpoolfc.com
Zmiany w terminarzu na styczeń (0)
20.11.2025 22:47, Gall1892, liverpoolfc.com
Ekitike: Wierzę, że zaczniemy wygrywać (0)
20.11.2025 22:39, Gall1892, liverpoolfc.com
McConell i Jaros mogą wrócić do Liverpoolu (0)
20.11.2025 19:59, Klika1892, thisisanfield.com
Werner broni transferu Wirtza (1)
20.11.2025 15:36, BarryAllen, liverpool.com