LIV
Liverpool
Community Shield
10.08.2025
16:00
CRY
Crystal Palace
 
Osób online 2194

Wynagrodzenie Liverpoolu


Według badań Spreadex, od czasu powstania Premier League Liverpool otrzymał 815 422 132 funty, co uplasowało ich na trzeciej pozycji pod tym względem.

Przed the Reds jest Manchester United i Arsenal, zaś pozostałe miejsca zajmuje Chelsea, Tottenham i Manchester City. Derbowy rywal, Everton, znalazł się na siódmej pozycji.

Badania firmy przewidują, że jeśli Manchester United skończy przyszły sezon w czołowej piątce, to staną się pierwszym klubem, który zarobi miliard funtów.

Zdegradowane Newcastle i Aston Villa zajęły siódme miejsce, wespół z West Hamem. Obecny mistrz Anglii, Leicester City, pomimo triumfu w rozgrywkach zajmuje dopiero 25. miejsce.

Dochód Liverpoolu z Premier League w sezonie 2015/2016 wyniósł ponad 93 miliony funtów, co plasuje ich na 10. pozycji.

- W związku z dwudziestą piątą rocznicą powstania Premier League, która odbędzie się w przyszłym roku, stwierdziliśmy, że ciekawym będzie stworzenie listy prezentującej kwoty, którymi kluby zostały nagrodzone w ostatnich latach - powiedział Andy Mackenzie ze Spreadex.

- Nagrody pieniężne dla klubów są oszałamiające. Nawet zespoły, które kończą w strefie spadkowej otrzymują ogromne wynagrodzenie. Po 24 latach stałego wzrostu pokazuje to, że angielska Premier League jest prawdopodobnie najlepiej sprzedającą się i odnoszącą najwięcej sukcesów ligą na całym świecie.

Wszelkie dane dotyczące nagród pieniężnych zostały pobrane z oficjalnych raportów Premier League sporządzanych od 1993 roku, które publikowane były na stronie sportingintelligence.com.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Skrót pierwszego meczu z Bilbao (0)
05.08.2025 05:40, Piotrek, liverpoolfc.com
Ekitike o sparingu z Athletic Club (0)
05.08.2025 02:06, GingerElf, liverpoolfc.com
Slot po dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
05.08.2025 00:22, Vladyslav_1906, liverpoolfc.com
Wnioski po dwumeczu z Athletic Bilbao (4)
05.08.2025 00:04, MaksKon, The Athletic
Zdjęcia z dwumeczu z Athletic Bilbao (0)
04.08.2025 23:29, AirCanada, liverpoolfc.com
Bramki z pierwszego meczu z Bilbao (0)
04.08.2025 22:59, AirCanada, liverpoolfc.com