LIV
Liverpool
Champions League
17.09.2025
21:00
ATM
Atlético Madryt
 
Osób online 758

Klavan: Jestem gotowy do walki


Nowy obrońca the Reds, Ragnar Klavan, oświadczył iż jest gotowy do walki o pierwszy skład w sezonie 2016/17. Doświadczony kapitan reprezentacji Estonii dołączył w zeszłym tygodniu do drużyny Liverpoolu za cenę 4,2 miliona funtów.

Klavan, który podpisał 3-letni kontrakt na Anfield, został ściągnięty w tym oknie transferowym z drużyny Augsburga w zastępstwie za Kolo Toure oraz Martina Skrtela. Będzie on bardzo ważnym ogniwem zespołu w najbliższym okresie ze względu na kontuzje Mamadou Sakho oraz Joe Gomeza. Niedostępny będzie również Tiago Illori, który otrzymał powołanie na Olimpiadę.

Klopp bardzo wierzy w 30-letniego obrońcę i z pewnością nie został on ściągnięty wyłącznie w celu podniesienia statystyk. Najbliższa okazja nadejdzie w przyszłą środę, gdy Liverpool zmierzy się z zespołem Chelsea Londyn. Będzie on musiał rywalizować w drużynie z takimi zawodnikami jak Dejan Lovren, czy Joel Matip.

- Wszyscy są tu dla mnie nastawieni bardzo pozytywnie. Liverpool to klub, w którym panuje rodzinna atmosfera i bardzo się z tego cieszę. Wszystko przebiega bardzo gwałtownie, moja pierwsza rozmowa z Kloppem miała miejsce kilka tygodni temu. Złapaliśmy bardzo dobry kontakt, przez co decyzja o przeprowadzce była dla mnie prosta – przyznał Klavan.

- To duży klub, przez co walka o pierwszy skład będzie jeszcze trudniejsza, ale jestem na nią gotowy. To bardzo dobra sytuacja dla zawodników, ponieważ każdy daje z siebie wszystko na treningach – dodał nowy nabytek the Reds.

Doświadczony obrońca zna bardzo dobrze pozostałe 3 nabytki Liverpoolu. Z Matipem oraz Kariusem mierzył się już wielokrotnie w Bundeslidze, a Alex Manninger był jego kolegą z Augsburga.

- Zarówno Matip, jak i Karius byli jednymi z lepszych zawodników na swoich pozycjach w lidze niemieckiej podczas ubiegłego sezonu. Cieszę się, że będę grał z nimi w jednym zespole, ponieważ to wspaniali zawodnicy. Manninger ma już 39 lat, a w zeszłym sezonie był drugim wyborem trenera Augsburga, ale pomimo tego wciąż był najbardziej profesjonalnym zawodnikiem w składzie. Przez cały seon pierwszy pojawiał się na treningach i jako ostatni z nich wychodził. Dobrze mieć go nie tylko na treningach, ale również w szatni. Jest świetnym przykładem dla młodych zawodników – dodał Klavan.

Klavan czekał całą karierę na grę w Premier League i w końcu udało mu się spełnić to marzenie.

- Marzyłem 22 lata o tym, aby w końcu zagrać w Anglii. Wiem, że będzie to dla mnie ogromne wyzwanie, ale jestem na to gotowy i tego właśnie pragnę – podsumował Ragnar Klavan.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Wnioski po meczu z Burnley (0)
15.09.2025 08:15, Bartolino, The Athletic
Statystyki (2)
14.09.2025 23:22, AirCanada, Sky Sports
Parker po meczu z Liverpoolem (11)
14.09.2025 22:50, FroncQ, burnleyfootballclub.com
Kontuzje w Atlético przed meczem z LM (2)
14.09.2025 21:56, Olastank, Liverpool Echo
Salah: Nie poddajemy się (0)
14.09.2025 21:29, Klika1892, liverpoolfc.com
Slot o meczu z Burnley, zmianach i Isaku (1)
14.09.2025 20:57, Armani87, liverpoolfc.com
Skrót meczu (1)
14.09.2025 19:35, AirCanada, własne
Slot na temat zdjęcia Alexisa z boiska w przerwie (0)
14.09.2025 18:51, Mdk66, liverpoolfc.com