LIV
Liverpool
Premier League
09.05.2026
13:30
CHE
Chelsea
 
Osób online 611

Wieści z placu budowy


Na Anfield przygotowania do rozpoczęcia nowego sezonu trwają w najlepsze. Właśnie ruszyły prace obejmujące nasadzenia drzew w okolicy rozbudowanej trybuny Main Stand.

Wyhodowane w słynnym niemieckim Czarnym Lesie dęby, zostały przetransportowane samolotem do lokalnego centrum ogrodniczego w celu zaaklimatyzowania do brytyjskich warunków pogodowych. Miało to posłużyć jak najlepszemu przygotowaniu roślin do zasadzenia na terenie stadionu.

W nowym zagajniku znajdzie się również miejsce dla klonów, których liście mają wyjątkowy, jasnoczerwony odcień. Dzięki temu ludzie przebywający na zewnątrz stadionu będą mogli poczuć wyjątkową atmosferę Anfield.

Planowane jest zasadzenie ponad 70 drzew. Pracownicy wykorzystają do tego celu specjalny rodzaj gleby, która ma sprawić, że świeżo zasadzone rośliny przyjmą się w nowym miejscu.

W nową przestrzeń publiczną mają zostać także włączone żywopłoty i czerwone kwiaty. Rolą tej przestrzeni będzie ponowne połączenie stadionu z położonym w bliskiej odległości Stanley Park.

Obecnie rozpoczęło się bardzo ważne zadanie, jakim jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia roślin w okresie letnim. W tym celu projektanci ogrodów pojawiają się każdego dnia, aby sprawdzić kondycję i stan flory wokół stadionu.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Jones może odejść do Interu (2)
06.05.2026 23:23, Vladyslav_1906, thisisanfield.com
Owen: Bowen powinien zastąpić Salaha (8)
06.05.2026 21:48, Wiktoria18, Liverpool Echo
Fakty i statystyki przed meczem z The Blues (0)
06.05.2026 19:24, Ad9am_, liverpoolfc.com
Salah: Bez nich byśmy nic nie wygrali (1)
06.05.2026 19:15, Shaay, thisisanfield.com
Nieobecni na dzisiejszym treningu (0)
06.05.2026 19:13, BarryAllen, Sky Sports
Klub nie planuje sprzedaży Gakpo (18)
06.05.2026 12:57, GingerElf, thisisanfield.com
Darwin Núñez opuści latem ligę saudyjską (3)
06.05.2026 12:51, AirCanada, thisisanfield.com