05.05.2024
17:30

Osób online 987

Podsumowanie meczu

Podczas sobotniego popołudnia drużyna Jürgena Kloppa uległa na Turf Moor ekipie Burnley 0:2. Beniaminek Premier League zdobył obie bramki w trakcie pierwszej odsłony spotkania.

W porównaniu do pojedynku z Arsenalem Jürgen Klopp zdecydował się dokonać dwóch zmian w podstawowym zestawieniu. Na lewej stronie defensywy zamiast Alberto Moreno pojawił się James Milner, z kolei formację ofensywną poprowadził Daniel Sturridge.

Podobnie jak w przypadku starcia na Emirates the Reds stracili bramkę już w pierwszej połowie po błędzie w defensywie. Tym razem gospodarze wysunęli się na prowadzenie już w 2. minucie.

Podanie Nathaniela Clyne'a zostało przechwycone przez Graya, który szybko podał do Vokesa. Snajper Burnley obrócił się z futbolówką i precyzyjnym strzałem pokonał Simona Mignoleta.

Na trybunach zawrzało, a chwilę później zawodnicy Burnley stworzyli sobie kolejną groźną sytuację.

Następnie dwukrotnie z dystansu uderzał Coutinho, lecz w jego strzałach zabrakło precyzji. Z podobnej odległości zaskoczyć bramkarza gospodarzy chciał Lallana, lecz został zablokowany przez Warda.

Lewą nogą uderzał również znajdujący się w polu karnym Sturridge, lecz futbolówka po jego strzale poszybowała nad poprzeczką.

W 37. minucie zawodnicy Burnley podwoili swoją przewagę.

Po stracie Sturridge'a szybki kontratak przeprowadzili the Clarets. Najpierw Defour szczęśliwie pokonał Klavana i podał do Graya. Anglik zmylił dwóch obrońców Liverpoolu i precyzyjnym strzałem po ziemi pokonał Simona Mignoleta.

Po przerwie the Reds rozpoczęli z większym animuszem, a już w 46. minucie niecelnie uderzał Daniel Sturridge.

Po ładnej kombinacyjnej akcji przed szansą stanął Coutinho, lecz strzałem w środek bramki nie zdołał zaskoczyć Heatona.

W 52. minucie dobrze uderzył z dystansu Firmino, lecz znakomitą interwencją popisał się golkiper gospodarzy.

Chwilę później Jürgen Klopp dokonał zmiany. W miejsce Daniela Sturridge'a na murawie zameldował się Divock Origi.

The Reds zepchnęli Burnley do defensywy i przez większość czasu rozgrywali piłkę na połowie rywala, jednakże nie wypracowali sobie żadnej klarownej sytuacji.

Po przechwycie piłki z groźną kontrą wyszedł Gray, lecz został powstrzymany przez wracającego Hendersona.

W 77. minucie menedżer the Reds dokonał podwójnej zmiany. W miejsce Milnera i Lallany pojawili się Moreno, oraz Grujić.

Chwilę później swoją szansę miał Serb, lecz jego strzał został wybroniony przez Heatona.

Swoich sił bezskutecznie próbował również Coutinho, a tuż po tym zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego.

Ekipa Burnley pomimo niewielu sytuacji bramkowych pokonała na własnym obiekcie Liverpool 2:0 i zgarnęła komplet punktów.