05.05.2024
17:30

Osób online 913

Bolesna porażka drużyny U-23

Rezerwy Liverpoolu z Kamilem Grabarą w bramce przegrała aż 1:4 w poniedziałkowym meczu Premier League 2 z Chelsea. Piłkarze obu zespołów zaserwowali widzom grad bramek w drugiej połowie - wszystkie gole padły w ostatnich dwóch kwadransach.

W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała zagrozić bramce rywali, a większość nieśmiałych prób była dziełem zawodników the Blues. Rywale grający formacją 3-5-2 sprawiali z początku sporo problemów młodym the Reds, ale żadna z akcji z Chelsea nie zagroziła bramce Kamila Grabary.

W 30. minucie meczu z ulgą odetchnął Kane Lewis - po jego wślizgu na skraju pola karnego odgwizdany został faul na Josimarze Quintero, jednak the Blues otrzymali jedynie rzut wolny, który zakończył się strzałem w mur.

Tuż po upływie godziny gry wynik otworzył Quintero, który wykorzystał dośrodkowanie Dujona Sterlinga i niepilnowany na środku pola karnego skierował piłkę do siatki. Liverpool błyskawicznie odpowiedział na trafienie rywali, strzelając gola z niepozornej akcji. Joe Maguire wycofał piłkę do narożnika pola karnego, gdzie sporo miejsca miał Harry Wilson. Kapitan drużyny U23 wykorzystał sytuację i świetnym strzałem w górny róg bramki pokonał bramkarza rywali.

Zaledwie pięć minut po pierwszej bramce było już 2:1 dla the Blues. Gola dla Chelsea zdobył Mount, który skierował wstrzeloną przez Quintero piłkę do siatki zmylonego Grabary. Chwilę później górą był jednak polski bramkarz Liverpoolu, broniąc rzut karny wykonywany przez Mounta.

W 72. minucie londyńczycy w zasadzie przypieczętowali zwycięstwo - Sterling najpierw pressingiem wymusił błąd Williamsa, który nieskutecznie wybił piłkę, a następnie skierował do siatki piłkę wypuszczoną przez Grabarę. Wynik ustalił w doliczonym czasie Ike Ugbo, który świetnie opanował dośrodkowanie i pewnym strzałem pokonał polskiego bramkarza.

Skład Liverpoolu U-23: Grabara, Lewis (Hart), Maguire, Williams, Whelan, Virtue (Kane), A Phillips, Brannagan, Woodburn, Wilson, Lennon (T Gomes). Niewykorzystani zmiennicy: Firth, N Phillips.