Osób online 1018

Milner: Klopp jest niepotwarzalny


James Milner wskazuje, że nigdy nie pracował z menadżerem, który chociaż trochę przypominałby Jürgena Kloppa. Wierzy, że nieszablonowe podejście do taktyki i unikatowy sposób zachowania przy linii bocznej zaczynają przynosić odpowiednie efekty.

W sobotę nr 7 Liverpoolu zaliczył swoje 4 trafienie w tym sezonie. Wszystkie z nich padały po wykonaniu rzutów karnych.

Ciężko wywalczone zwycięstwo w meczu ze Swansea City sprawiło, że Liverpool utrzymał się w czołowej czwórce tabeli i do lidera traci aktualnie tylko dwa punkty.

W porównaniu do analogicznego momentu minionego sezonu Liverpool zgromadził 5 punktów więcej i zajmuje lokatę lepszą o 5 pozycji.

Dla Milnera nie jest zaskoczeniem, że współpraca z byłym szkoleniowcem Borussii Dortmund zaczyna dawać owoce:

- Każdy menadżer jest inny. Każdy ma swoje silne i słabe strony – powiedział Anglik.

- Jürgen to jednak topowy menadżer. Z pewnością jest jednym z najlepszych, z jakimi miałem okazję pracować.

- Cechują go pasja i dobra organizacja. Sesje treningowe pod jego przewodnictwem są zupełnie inne od tych, których do tej pory doświadczyłem w swojej karierze.

- To może przynieść nam tylko dobre efekty. Można zobaczyć jego entuzjazm, kiedy podskakuje przy linii bocznej boiska. Można pomyśleć w takich sytuacjach: „czasami reaguje zbyt emocjonalnie na niektóre wydarzenia”.

- Jest klasowym menadżerem i mam nadzieję, że będziemy dalej razem pracowali i doprowadzi nas do sukcesów.

Zdaniem Milnera, solidne podstawy pod tak dobry start tego sezonu, zostały zbudowane w trakcie okresu przygotowawczego.

30-latek oczekuje, że z biegiem czasu wszystko będzie wyglądało jeszcze lepiej.

- Sprowadził wybranych przez siebie zawodników i rozwinął piłkarzy, którzy już byli w zespole – dodaje.

- Miał możliwość pracować z nami wystarczająco długo, aby zapoznać nas z wszystkimi aspektami swojej filozofii gry w piłkę. Wszyscy znamy swoje role i zadania.

- Nadal jednak możemy poprawiać swoją grę. Jesteśmy tego świadomi i to przyjemne uczucie.

- W poprzednim sezonie momentami pokazywaliśmy, jak chcemy grać, ale potem nadchodziły momenty, kiedy wyglądaliśmy jak zupełnie inna drużyna.

- W tym sezonie jedynie w przypadku pierwszej połowy przeciwko Swansea można powiedzieć, że nie graliśmy tak, jak chcielibyśmy. To pokazuje, że każdy zaczął grać na miarę oczekiwań, a możemy być jeszcze lepsi.

- Spójrzcie, jak młody jest ten zespół. Mam 30 lat i jestem raczej jednym z najstarszych w drużynie. To dla mnie smutne! Jednak miło jest spojrzeć na naszych młodych piłkarzy i dostrzec ten potencjał, który w nich drzemie.

- Mamy świetny skład. Wystarczy spojrzeć na ławkę rezerwowych w meczu ze Swansea i na listę nazwisk tych piłkarzy, którzy nie znaleźli się w składzie na ten mecz. To pokazuje, jaką piłkarską jakość ma obecnie klub.

Wypowiadając się na temat sobotniego zwycięstwa, Milner podkreśla, że dało się wyczuć niezadowolenie menadżera z przebiegu pierwszej połowy.

Zaznacza jednak, że menadżer utrzymał nerwy na wodzy i w przerwie w odpowiedni sposób zmotywował swoich podopiecznych.

- Potrafi poddać się swoim emocjom. W meczu ze Swansea nie wymachiwał rękami przy linii bocznej i starał się stłumić swoje rozgniewanie.

- Wielkie słowa uznania dla niego. Nawet przed meczem skierował do nas odpowiednie słowa, ale my po prostu nie zagraliśmy dobrze w pierwszej połowie. W przerwie był bardzo niezadowolony z tego, co pokazaliśmy.

- Wiedzieliśmy, że stara się poskromić swój gniew. Jednak przekazał jasno to, co chciał powiedzieć i sprawił, że coś w nas zaskoczyło. Z pewnością łatwo byłoby mu po prostu okazać swoją złość. To nie dałoby jednak oczekiwanego efektu. Wiemy, że jest emocjonalnym człowiekiem.

- Wykonał w przerwie świetną robotę. Powiedział odpowiednie słowa, a my w drugiej połowie zaprezentowaliśmy się tak, jak należało.

Doceniasz naszą pracę? Postaw nam kawę! Postaw kawę LFC.pl!

Komentarze (0)

Pozostałe aktualności

Mbappe wychwala swego rodaka z Liverpoolu  (0)
13.06.2024 16:54, Bajer_LFC98, thisisanfield.com
Plotki o nowej posadzie Kloppa  (0)
13.06.2024 16:06, K4cper32, thisisanfield.com
Bradley: Trener chce, bym cieszył się grą  (0)
13.06.2024 15:53, Margro1399, thisisanfield.com
Bramki graczy Liverpoolu na Mistrzostwach Europy  (3)
13.06.2024 14:01, Redbeatle, liverpoolfc.com
Występ Alissona w reprezentacji  (1)
13.06.2024 11:05, RosolakLFC, liverpoolfc.com
Problemy ze skompletowaniem sztabu Slota  (11)
13.06.2024 09:57, Bartolino, thisisanfield.com