05.05.2024
17:30

Osób online 1031

Senegal przegrał z RPA

Sadio Mané rozegrał pełne 90 minut, lecz nie wpisał się na listę strzelców, w przegranym przez reprezentację Senegalu 2:1 meczu eliminacji Mistrzostw Świata przeciwko reprezentacji RPA.

Zawodnik Liverpoolu dołożył swoją cegiełkę do bramki zdobytej przez jego drużynę, a autorem honorowego trafienia był Cheikh N’Doye. Okazało się to jednak za mało, gdyż reprezentacja RPA w pierwszej połowie wypracowała sobie dwa gole, dające im przewagę w drugiej odsłonie spotkania.

Mané był bliski zdobycia bramki, kiedy w pierwszej połowie meczu oddał groźny strzał głową na bramkę rywali. Następnie przeprowadził ładną akcję z wymianą podań ze swoim kolegą z drużyny, ale Moussa Konate uderzył wprost w ręce golkipera RPA.

Tuż przed przerwą arbiter podyktował kontrowersyjny rzut karny, który wykorzystał kapitan drużyny RPA i wyprowadził tym samym swój zespół na prowadzenie. Następnie sprytnym wykończeniem popisał się Serero i Senegalczycy schodzili do szatni z dwiema bramkami straty.

Senegal w drugiej połowie zmarnował kilka dogodnych okazji na zdobycie gola i ostatecznie zakończyli mecz tylko z trafieniem N'Doye.

Mané wraz z kolegami do końca meczu próbowali wywalczyć chociażby remis, ale piłkarze RPA pokazali solidną grę w defensywie.