05.05.2024
17:30

Osób online 878

Rezerwy wygrywają z Arsenalem

Harry Wilson dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, a drużyna U-23 pokonała w poniedziałkowy wieczór na Anfield 3:2 ekipę Arsenalu. Bramkę dla drużyny Liverpoolu zdobył także Sheyi Ojo.

The Reds objęli prowadzenie 90 sekund po pierwszym gwizdku arbitra. Tiago Ilori popisał się długim prostopadłym podaniem do Wilsona, który ubiegł kryjącego go obrońcę i przytomnym strzałem przelobował golkipera Kanonierów.

Goście nie złożyli broni i odpowiedzieli już w 5 minucie. Kevin Stewart zgubił piłkę, co przerodziło się w szybką kontrę, zakończoną golem Stephy'ego Mavididiego.

Liverpool w 13. minucie był ponownie na prowadzeniu. Wilson precyzyjnym strzałem z rzutu karnego w prawy dolny róg bramki po raz drugi w poniedziałkowy wieczór zapisał się na liście strzelców.

W 27. minucie Pedro Chirivella świetnym podaniem obsłużył Ojo, który strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi Arsenalu na udaną interwencję.

Arsenal stać było tylko na kontaktowe trafienie w 73. minuty, kiedy George'a znów pokonał Mavididi, wykorzystując asystę Nelsona.

Skład Liverpoolu U-23: George, Ilori, Maguire, Gomez (Whelan), Sakho, Stewart (Williams), Wilson, Chirivella (Virtue), Lennon, Brannagan, Ojo